Na milion procent, 31 pazdziernika wychodzimy z UE

Na milion procent, 31 pazdziernika wychodzimy z UE

 

Posłowie odrzucili wysiłki kierowane przez Partię Pracy w celu przejęcia kontroli nad harmonogramem Parlamentu, blokując ostatnią próbę powstrzymania Brexitu przed niepowodzeniem wygrywając dla rządu 309 głosami do 298 głosów

Gdyby wniosek przyjęty, dałby przeciwnikom nieuzasadnionego Brexitu szansę na złożenie ustaw w celu udaremnienia wyjazdu Wielkiej Brytanii bez porozumienia w sprawie terminu 31 października.

Wynik głosowania został powitany wiwatami z ławek Partii Konserwatywnej.

Dziesięciu torysów, głównie proeuropejskich, zbuntowało się przeciwko rządowi, popierając ruch Partii Pracy i odwrotnie, ośmiu deputowanych Partii Pracy – głównie eurosceptycy lub posłowie w okręgach wyborczych, którzy głosowali w  referendum za opuszczeniem UE.

Kluczowym czynnikiem dla rządu było poparcie Demokratycznych Unionistów z Irlandii Północnej, którzy głosowali przeciwko Theresie May podczas poprzednich głosowań w Brexit.

Borys Johnson i kilku jego rywali, lider przywódców torysów, powiedział, że Wielka Brytania musi opuścić UE przed upływem zrewidowanej daty, niezależnie od tego, czy umowa zostanie przyjęta, czy nie.

Jaki wniosek:

Teraz juz nie ma odwrotu jesli parlamenatrzysci zaglosuja za umowa Wielka Brytania wyjdzie z umową wczesniej ale jesli nie będzie większości w Parlamencie na umowe czy rozne umowy jak było podczas głosowania gdy byla Premierem Pani May, Wielka Brytania 31 pazdziernika wychodzi z UE bez umowy. Nie ma już wyjścia..wychodzimy.

Konrad W

 

12 czerwca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit