Musisz mieć 3000 funtów aby wjechać do pracy do UK

Od 1 stycznia opłaty wizowe dla nowych Polaków do UK

 

Od 1 stycznia otwarto aplikacje dla osób ubiegających się o wizę, aby przyjechać i pracować w Wielkiej Brytanii.

Od początku 2021 r. Obywatele Unii Europejskiej (UE) będą traktowani w taki sam sposób, jak obywatele reszty świata.

Jeśli ich umiejętności nie znajdują się na tej liście, standardowa opłata wyniesie od 610 GBP do 1408 GBP na osobę.

Osoby poszukujące pracy będą również musiały uiścić opłatę zdrowotną w wysokości 624 GBP na osobę rocznie, kiedy składają wniosek – te pieniądze są zwracane, jeśli nie otrzymają wizy.

I będą musieli wykazać, że mają środki na utrzymanie się w Wielkiej Brytanii, co zwykle wiąże się z posiadaniem co najmniej 1270 funtów.


Nowy system wiz pracowniczych będzie oparty na punktach.

Aby zakwalifikować się do otrzymania wizy, pracownicy migrujący, którzy chcą przenieść się do Wielkiej Brytanii, będą musieli uzyskać 70 punktów.

Posiadanie oferty pracy od zatwierdzonego pracodawcy na pracę wymagającą kwalifikacji daje 40 punktów. Znajomość języka angielskiego daje kolejne 10 punktów.

Wnioskodawca może otrzymać pozostałe 20 punktów, jeśli powinien otrzymać co najmniej 25 600 GBP rocznie.

Mogą również zdobyć dodatkowe punkty za posiadanie lepszych kwalifikacji (10 punktów za odpowiedni stopień doktora lub 20 punktów za stopień doktora nauk ścisłych, technologii, inżynierii lub matematyki) lub ofertę pracy, której brakuje w Wielkiej Brytanii (20 punktów).

Niektóre zawody w służbie zdrowia lub edukacji nadal zasługują na 20 punktów, nawet jeśli wynagrodzenie jest niższe niż 25 600 funtów. Wnioskodawca musi otrzymać co najmniej 20 480 funtów, zgodnie z ustalonymi kwotami za poszczególne prace w czterech krajach Wielkiej Brytanii.

Jak ubiegasz się o pracę w Wielkiej Brytanii?
Wnioski można składać online, ale niektóre osoby będą musiały udać się do centrum składania wniosków wizowych, aby udowodnić swoją tożsamość i okazać niezbędne dokumenty.

Mogą one obejmować zaświadczenie o sponsorowaniu od proponowanego pracodawcy w Wielkiej Brytanii oraz dowód znajomości języka angielskiego.

Wiza zdrowotna i opiekuńcza
Istnieje system przyspieszonego wstępu dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia. Jednak większość pracowników opieki nie będzie objęta programem. Kandydaci tą drogą nadal będą musieli osiągnąć odpowiedni poziom umiejętności i progi wynagrodzenia.

Czy ludzie mogą przyjechać do Wielkiej Brytanii na studia?
Nie będzie ograniczeń co do liczby studentów zagranicznych, którzy mogą przyjechać do Wielkiej Brytanii na studia.

Nowy system składania wniosków o wizę studencką pozwala im na złożenie wniosku sześć miesięcy przed rozpoczęciem kursu, jeśli składają wnioski spoza Wielkiej Brytanii.

Nowa wiza dla absolwentów zostanie uruchomiona latem 2021 roku aby umożliwić studentom, którzy ukończyli studia, pozostanie w Wielkiej Brytanii przez dwa lata. W przypadku osób, które zrobiły doktorat, kwota ta wzrośnie do trzech lat.

Czy każdy potrzebuje wizy?
Obywatel krajów UE, który mieszkał w Wielkiej Brytanii przed końcem 2020 r., Może ubiegać się o unijny program osiedlenia.

Na złożenie wniosku o status osiedleńca mają czas do 30 czerwca 2021 r.

Konrad W

3 stycznia 2021

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *