Musi być twardy Brexit. Co to oznacza.

Musi być twardy Brexit. Miękki dopuści wyższość Sądu w Strasburgu

 

Były sędzia w Wielkiej Brytania stwierdził, że tylko wybór „Hard Brexitu” daje możliwość Rządowi w Londynie sprawowania kontroli nad prawem w Wielkiej Brytanii.
Europejski Trybunał Sprawiedliwości zachowa swą władzę nad Wielką Brytanią, jeśli Theresa zamierza wybrać miękką formę Brexitu, ostrzegała na łamach radia.

Sir Konrad Schiemann, który był sędzią w Europejskim Sądzie od ośmiu lat, opowiada w ​​programie  BBC, że jedynym sposobem, aby Wielka Brytania przecięła więzy z sądem w Unii Europejskiej, jest zdecydowane „twarde” wyjście z Bloku.

Sir Konrad powiedział, że należy rozważyć, że sąd Europejski zostanie poproszony o wydanie orzeczenia w sprawie ostatecznego porozumienia wynegocjowanego między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Wtedy zaś Sąd Europejski weźmie pod uwagę strony Brukseli, która jest inna od spraw jakie chce Wielka Brytania.

Powiedział: „Z pewnością będzie to miało znaczenie w umysłach instytucji europejskich, którzy nie chcą robić czegoś innego lub niezgodnego z traktatem. Dlatego Theresa May musi zdecydować się na „twardy” Brexit, aby zakończyć jurysdykcję ETS, ostrzegł Sir Konrad

W kwietniu przewodnicząca komisji UE do spraw . Brexit ostrzegła Premier May, że jedynym sposobem uzyskania przez Zjednoczone Królestwo dostępu do jednolitego rynku po opuszczeniu Bloku w 2019 r. będzie przyjęcie jurysdykcji sąd w Strasburgu.

Poniżej pikieta ludzi Hard Brexit teraz.

 

 

Image result for hard brexit

 

KOMENTARZ:

Jeśli ktoś myśli ze da się zrobić miękki brexit to znaczy że dalej Polacy i emigrancji z UE będą mogli dalej przyjeżdżać do pracy i po benefity na wyspy to jest w błędzie.

Co to oznacza Hard Brexit:

– kontrola osób które chcą podjąć pracę, nawet jeśli jesteś tutaj 10 lat a nie masz dokumentu rezydentury pracę możesz nie dostać.

– zasiłki będą dla osób mający minimum rezydenturę

– bezpłatna opieka medyczna będzie tylko dla osób mających rezydenturę, podstawowa opieka zagrażająca życiu będzie bezpłatna

-według planów osoby będą mogły przyjeżdżać do pracy ale bez zasiłków . Zasiłki po okresie otrzymania rezydentury

– mieszkania z urzędów miast dla osób mający rezydenturę ( to potwierdza fakt że Polka z dzieckiem oczekująca na mieszkanie z urzędu miasta dostała odpowiedz że jej wniosek o mieszkanie i pomoc zostanie rozpatrzony dopiero po wyborach – wtedy pewno dowiemy się jaki Brexit zamierza nowy Rzad.) .

cła na towary, ceny towarów pójdą o około 40% do góry z Europy

–  transport usługowy i loty do Polski będą droższe

– tylko wysoki koszt funta będzie mógł w jakimś stopniu wpłynąć za ceny produktów na wyspach z Polski i z Europy

Oto wypowiedz Sędziego o Hard Brexit, po prostu na Miękki nie zgodzi się Bruksela, dla niej nie liczy się wolny handel chce mieć kontrolę nad całym krajem czyli nad Sądami.

Artykuł nie służy aby straszyć ale aby przekonać Polaków że Rezydentura to minimum na przyszłość bo sprawa Brexit jest bardzo skomplikowana i przeważa opcja HARD BREXIT.

 

 

Konrad W

 

18 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka