Morawiecki z PIS podnosi ZUS, upadają Polskie Firmy

Morawiecki z PIS podnosi ZUS, upadają Polskie Firmy

 

Polacy którzy prowadzą małe firmy, sklepiki zostali zaskoczenie gdy w tym miesiące dostali do zapłaty wyższy ZUS.

Ale to nie wszystko oto jak rozkłada Polskę Morawiecki ze swoim socjalistycznym podejściem czyli „zabrać słabym” a dać władzy i wspierać tylko duże firmy.

Najnowszy raport z badania na temat zatorów płatniczych w mikro, małych i średnich firmach pokazuje, że aż 52 proc. przedsiębiorstw w ciągu ostatnich 6 miesięcy miało problem z opóźnionymi płatnościami od odbiorców towarów i usług. Opóźnienia te wynoszą co najmniej 60 dni! Firm z kłopotami przybywa – po I kwartale odsetek firm, które padły ofiarą nieterminowego płacenia wynosił 45 proc., po II – 48 proc. Obecnie jest ich 52 proc. Z zaległymi płatnościami kłopot mają przede wszystkim małe firmy, zatrudniające od 10 do 49 pracowników. Drugą dotkniętą opóźnieniami grupą są firmy średnie (50-249 pracowników), eksporterzy oraz przedsiębiorstwa działające w handlu.

Zmniejsza się także liczba małych firm osiągających zysk. Z danych GUS wynika, że ponad 30 proc. ankietowanych była na minusie. O ponad 5 proc. zwiększyły się ich zobowiązania, w tym długoterminowe o prawie 9 proc. Wskaźnik rentowności ze sprzedaży jest niższy niż w ubiegłym roku, gorsze są również wskaźniki płynności finansowej. Wszystkie te dane wskazują na to, że choć stan polskiej gospodarki się poprawia, a PKB rośnie, to nie służy to małym firmom. Dlaczego?

 

PIS to socjaliści którzy pamiętają Gierka i Socjalizm.

Okazuje się ze PIS niszczy Polskie firmy i przedsiębiorczość. Minęło dwa lata ZUS nie obniżony a podnoszony przez to Polacy mają trudności z konkurencją z firmami zachodnimi.

Zepsuli dotacje na dzieci.

Ktoś podpowiedział im że w Anglii dają dotacje na dzieci ale chyba nie zrozumieli jak to działa. Osoba która nie pracuje dostaje tylko 1/3 dotacji czyli np. 200 złotych ale jeśli pracuje minimum 24 godziny na tydzień dostaję pełną dotację czyli w Polsce 500 zł. Dzieki temu ludzie maja pieniądze z pracy i z benefitów na dzieci więc kraj zarabia z podatków ich pracy i z obrotów jakie kupują ludzie mający pieniądze. Obecnie dalej mają mało pieniędzy w portfelach.

Za Morawieckiego ludzie, którzy mają jedno dziecko nie pracują albo pracują kilka godzin aby brać zasiłki a osoby, które mają 3 dzieci w ogóle nie pracują. Pracownicy mają problemy ze znalezieniem pracowników. Najbardziej martwi podnoszony przez PIS ZUS gdyż skazuje Morawiecki Polaków na zamykanie firm i wygnanie do pracy do firm zagranicznych. Niestety cały Zachodni świat polega na tym że ludzie otwierają swoje firmy płacą mały ZUS aby się rozwijać. W Anglii ZUS dla firmy jednoosobowej mogącej zatrudniać osoby 100 złotych.

Morawiecki stosuje naukę „Gierka i Socjalistów z Komuny „małe firmy niech upadają aby nie robiły konkurencji dla dużych, których on wspiera. Czyli jak w Rosji, władza decyduję jakie firmy są dobre a które nie.

Zycie Polaków coraz gorsze ceny idą do góry, ZUS do góry, cena węgla aż 900 złotych, ludzie palą drzewem i śmieciami w Krakowie mają zakazać nawet paleniem drzewem , chyba ludzie zaczną palić swoje ubrania. Emeryt ma 1400 złotych zapłaci tonę węgla na życie zostaje mu 600 złotych minus rachunki na jedzenie zostaje mu 400 złotych czyli 12 złotych na dzień.

Polacy będą niewolnikami pracując za grosze bo ani PIS ani PO nie ustalił 5 euro na godzinę choć w krajach Europejskich już 8 euro. Niestety ceny pójdą dalej do góry bo Morawiecki zarabia na VACIE czym większe ceny więcej zarabia WŁADZA –  ludzie już mówią dali 500 złotych na dziecko ale wzięli już dwa razy więcej a najbardziej odczuwają Polacy którzy chcą prowadzić swoje firmy. 

Idzie socjalizm. Jak PO tak i PIS kładą Polskę – musi przyjść inna partia z nowym pokoleniem, która zmieni Polskę ze starego socjalizmu i układów z Okrągłego Stołu na nowoczesną Polskę gdzie Polacy będą pracodawcami a nie pracownikami.

NIE WRACAJ DO POLSKI Z EMIGRACJI BĘDZIE JESZCZE GORZEJ !!!

 

A oto podatek od nieruchomości nawet której nie wynajmujemy – jeśli nawet nie zarabiamy to i tak zapłacisz podatek. Wniosek zarobiłeś pieniądze na zachodzie trzymaj je tam. Morawiecki szuka kasy wszędzie. To jest nienormalny kraj albo nienormalni politycy.

Konrad W.

 

17 lutego 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polska