Morawiecki, płyn do e-papierosów opodatkowany akcyzą

Morawiecki, Płyn do e-papierosów  opodatkowany akcyzą

 

Długo się Polacy nie nacieszyli możliwością walki z papierosami i możliwością zarobku.

Prezydent RP podpisał przepisy wprowadzające opodatkowanie akcyzą płynów do e-papierosów i wyrobów nowatorskich.

Na mocy regulacji przejściowych podatek będzie pobierany od 2019 roku.

Stawka podatku akcyzowego dla płynu do papierosów elektronicznych została określona na poziomie 0,5 zł/ml płynu, natomiast dla wyrobów nowatorskich w wysokości 141,29 zł za każdy kilogram i 31,41 % średniej ważonej detalicznej ceny sprzedaży tytoniu do palenia.

Co istotne, opodatkowaniu będą podlegały płyny do papierosów elektronicznych zawierające nikotynę jak i płyny do papierosów elektronicznych beznikotynowe, gdyż są używkami stanowiącymi substytut tradycyjnych wyrobów tytoniowych.

Objęcie płynu do papierosów elektronicznych podatkiem akcyzowym jest bez względu na zawartość nikotyny.

Wniosek.

Oto właśnie Polski Rząd Socjalistów w Polsce czyli PIS

Zamiast dawać możliwość taniej produkcji w Polsce aby sprzedawać płyny do e-papierosów na całą Europę niską ceną już przywalił podatek. Ponadto ludzie którzy walczą z papierosami mieli łatwiejszą możliwość palenia no to już PIS się za to wziął.

Przecież Morawiecki i PIS nie chce aby Polskie firmy się rozwijały i produkcją w Polsce podbijały rynki Europejskiej ale stoi na straży aby cena nie byłą za niska i Europę opanowały płyny z innych krajów. Polacy myśleli że jak PIS przejmie włądze to Polskie firmy rodzinne będą się rozwijały a ludzie będą mieli więcej pieniędzy, niestety nie. Morawiecki stoi na straży aby łupać Polaków podatkami aby to budżet miał pieniądze na swoje urzędnicze wypłaty a nie Polacy w swoich firmach.

Jeśli masz pomysł na firmę uciekaj z Polski , Trump obniża podatki, wielka Brytanii ma ZUS 100 złotych na miesiąc, nawet Czechy łatwiej prowadzić firmę , niestety w Polsce Morawiecki dopiero przykręci ludziom śrubę, to teraz widać że to socjaliści przejęli władzę czyli partia dla których liczy się budżet nie złożony z rozkwitu Polskich firm ale pracy rąk ludzi w zachodnich firmach zarabiając grosze i płacąc wysokie podatki,

Konrad W

 

7 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polska