Morawiecki i PIS przykręcają śrubę Polakom i ich biznesom

Morawiecki i PIS przykręcają śrubę Polakom i ich biznesom

 

PIS obiecywał przed wyborami nowoczesne państwo , atakował Platformę że niszczy Polskie biznesy ale to co wymyślił Pisowski Premier i pracownik banku niemieckiego przechodzi ludzkie pojęcie.

 

Zmiany mają nastąpić 1 lipca 2018 roku.

W życie wejdzie ustawa wprowadzająca mechanizm podzielonej płatności.

Założeniem tego modelu płatności, jest podzielenie TWOICH PIENIĘDZY NA CZĘŚĆI która trafiałaby do kieszeni sprzedawcy i tę, która ulokowana byłaby na specjalnym rachunku .

W jaki sposób płatność byłaby dzielona.

Wystawca faktury, w której płatność zostanie podzielona, będzie mógł swobodnie dysponować tylko kwotą netto. Innymi słowy płatność za nabyty towar lub usługę jest dokonywana będzie w taki sposób, że zapłata odpowiadająca wartości sprzedaży netto będzie odprowadzana na rachunek bankowy dostawcy. Pozostała zapłata z kolei odpowiadająca kwocie podatku VAT trafiałaby na specjalne kontro dostawcy – rachunek VAT, który będzie bezpłatnie prowadzony przez banki.

„W praktyce oznacza to ryzyko utraty płynności finansowej twojej firmy. Swobodne obracanie pieniędzmi na koncie VAT będzie niemożliwe. Dostępne będą jedynie po wydaniu zgody urzędnika, który ma na to przewidziane 60 dni.

 

Kluczową kwestią jest wyjaśnienie, kiedy przedsiębiorca będzie mógł dysponować kwotą, która trafi na rachunek VAT i czy środku te rzeczywiście będą „zamrożone”. Nowelizacja ustawy o VAT, która wprowadza omawiany rodzaj płatności wymienia szereg przypadków, kiedy przedsiębiorca będzie mógł wykorzystać zgromadzone na rachunku VAT środki. Jedną z okoliczności jest wykorzystanie tych pieniędzy na poczet zaległości podatkowych. Jak odpowiada podsekretarz stanu w MF Paweł Gruza, podatnik będzie mógł regulować z tego rachunku kwotę zobowiązania podatkowego w VAT wobec urzędu skarbowego oraz będzie mógł swobodnie płacić kwotę VAT swoim dostawcom w ramach mechanizmu podzielonej płatności.

Aby obracać jednak swoimi pieniędzmi będziesz musiał prosić urzędnika aby ci pozwolił  odebrać swoje pieniądze ale musisz na nich czekać 60 dni – Morawieckiego i PIS nie interesuje, że wtedy może twoja firma zbankrutować !!!!

Chory kraj był i zamiast unowocześniać kraj Morawiecki i PIS wprowadza większa kontrole i obostrzenia ale to pokazuje jedno PIS chce za wszelką cenę zniszczyć Polskie firmy aby się nie rozwijały i nie miały możliwości w konkurencji w Unii Europejskiej.

Polak ma tylko pracować dla firm zachodnich i nic nie mówić.!!!!!!!!!!!!!

Ale najlepsze jest to iż wymysł PIS mówi że pieniadzę mogą ci nie oddać abyś nimi mógł obracać w firmie gdy zachodzi podejrzenie że nie bedzie płącił podatków w przyszłości. !!! a skąd PISU wie że Ty nie będzie płącił podatków !!! Czy to w ogóle jest zgodne z prawem co robi PIS w Polsce.

Według Morawieckiego to Rząd trzymając te pieniądze bedzie obracał a nie TY abyś mógł inwestować i zarabiać.

W Wielkiej Brytanii płąci się podatek od firmy po całym roku plus jest 9 miesiecy jeszcze do rozliczenia firmy, w Polsce PIS wprowadza na siłe SOCJALIST niszcząc Polskie biznesy gdyż zagraniczne mają dużo pieniędzy aby zamrozić gotówkę.

Uciekajcie Polacy ze swoimi firmami za granicę przed PISEM , oto właśnie Morawiecki dał możliwość obracania pieniędzmi twoimi bankom !!!- ale jaja.

Kiedyś Polacy na emigracji walczyli z Platformą, która niszczyła życie Polakom wyzyskiem firm zachodnich przez niskie pensje, teraz znów emigracja Polaków za granicą musi stanać do walki z PISOWSKIM SOCJALIZMEM czyli państwo decyduje o twoich pieniądzach.

Pomysł PIS podsumował Marian Kowalski.

 

Konrad W.

 

2 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polska