Morawiecki i PIS kpi z ludzi. 2250 złotych brutto minimum w Polsce w 2019

Morawiecki i PIS kpi z ludzi. 2250 złotych brutto minimum w Polsce w 2019

Od nowego roku pracownicy otrzymujący minimalne wynagrodzenie dostaną  podwyżke do 2250 złotych brutto, a minimalna stawka godzinowa wyniesie 14,70 złotych.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że  najniższą pensję krajową dostaje około 1,5 miliona Polaków.

W 2018 roku wynosiła ona 2100 złotych, przy minimalnej stawce godzinowej 13,70 złotych.

Rząd zdecydował, że od 1 stycznia 2019 roku minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 2250 złotych.

Pracownicy na rękę dostaną w POLSCE zatem minimum około 1634 złotych przy umowie o pracę i około 1743 złotych przy umowie-zleceniu.

 

 

Wniosek

Polska 12 lat w Unii Europejskiej , firmy jak Aldii, Macdonald, Lidll i fabryki produkujace samochody na zachodzie płaca od 1000 euro na miesiac do 1500 a w Polsce ani PIS ani PO nie potrafią ustanowić sprawiedliwego zarobku. Rzad Hiszpanii miesiac temu w jeden dzień podniósł z 750 euro na miesiac na 900 euro na miesiac w  Polsce PIS i Morawiecki nie obiniżą sobie swoich zarobków ale niszczą zycie Polaków niskimi zarobkimi. Nie ma po co wracać do Kaczyńskiej Polski.

Polacy muszą mieć inną partię nie Socjalistów PISu ani nie Platformy – jakąś młodą Partie ludzi POLAKÓW którzy zreformują szybko zarobki i Polskę, odsunął starych „wyjadaczy ” którzy drenują pieniadze z budżetu ( Sakiewicz znajomy Kaczynskiego dostał 7 milionów na portal o Puszczy ) rozdają kase swoim.

Podatki i VAT maja być niskie, zmniejszyć ilość posłów , zlikwidować senatorów – kosztuje to dużo , ustanowić minimum 800 euro w złotówkach na miesiąc –  wtedy nawet dotacji na dzieci nie trzeba i niski ZUS aby Polacy firmy budowali i Europe podbijali a nie byli pracownikami.

Co ciekawe często spotyka się ludzi na facebook ktorzy wspieraja PIS a pracuja za granica , powinni wracać do Polski i robić za 2250 złotych !!!

Oto cała prawda o Morawieckim i PIS – ludzie maja „zapierd..” za miske ryżu wtedy się gospodarka buduje – został nagrany u SOWY – takie własnie nagrania pokazują prawdzwe oblicze Premiera Kaczyńskiego i PIS a rypią Polaków Vatem, podatkami i niskimi pensjami a emeryci żyją za 20 złotych dziennie. Ale ludzie klaszczą tym politykom zamiast od nich wymagać, wlasnie przez takich ludzi zaślepionych ten kraj i Polacy są biedni.

 

 

29 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polska

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    • Witam do czego Ty?, przyrownujesz dzieciaka do starego wyjadacza.
      A Tak na powarznie mieszkalem za granicą cale 20lat,mając 14lat wyjechałem z Polski no i „szkoła,druga szkoła, praktyki,zawód, praca,,praktyka2£,zawod15£,całą karierą 1999 do 2014 no i możliwość przywrócenia do Polski .Za stawkę mniejszą bo ok8£ na czysto Ale w Polsce w jedynym domu który mamy. Polecam jak macie do czego to tylko PL