Mohmed Pate dostał 6 lat za zabicie 17 i 23 latki w Preston

Mohmed Pate dostał 6 lat za zabicie 17 i 23 latki w Preston

 

Rozkojarzony kierowca, który zabił dwie kobiety, sprawdzając telefon komórkowy, został uwięziony tylko na sześć lat.

26-letni Mohmed Patel jadąc samochodem uderzył w  17-letnią Shelby Maher i 23-letnią Rachel Murphy, gdy przechodziły przez ulicę w Preston w hrabstwie Lancashire ponieważ był zainteresowany wiadomością tekstową, którą wysłał do swojego dziewczyny chwilę wcześniej.

Shelby Maher miała zaledwie 17 lat, kiedy została zabita przez Mohmeda Patela. Panna Murphy została ogłoszona martwą na miejscu zderzenia.

Natomiast druga zmarła kilka godzin później w szpitalu. 

Badanie iPhone’a 6 u Patela ujawniło, że wysłał dwa SMS-owe wiadomości do swojej dziewczyny o godzinie 18:12 w dniu 20 kwietnia pytając o jej miejsce pobytu. Ona odpisała gdzie jest a on czytał i ​​42 sekundy po tym tekście doszło do wypadku.

 

Ale inny kierowca powiedział, że Patel wyprzedził go na krótko przed incydentem i kiedy spojrzał na niego, zobaczył Patela trzymającego telefon komórkowy w dłoni.

Sędzia Altham powiedział: „To było wyraźnie nie do uniknięcia. Tak więc rozproszony był fakt, że w momencie zderzenia mógł równie dobrze jechać z zamkniętymi oczami. Celowo skoncentrował się na telefonie zamiast na drodze. Nie rozmawiał na ten temat, ale był wystarczająco rozproszony, że nie widział, co było przed nim absolutnie oczywiste. „

Sędzia zauważył, że Patel otrzymał w 2014 r. stałe upomnienie za korzystanie z telefonu komórkowego podczas manewrowania wokół parkingu. 

Prokurator Francis McEntee odczytał część oświadczeń o wpływie ofiar z matek dwóch ofiar z Preston. Matka pani Murphy, powiedziała: „Nie mogę zaakceptować, że odeszła. Cierpię cały dzień, każdego dnia. „Nasze życie zostało całkowicie zdewastowane działaniami kierowcy tego samochodu w tym dniu. Jest odpowiedzialny za zrujnowanie naszego życia.

„Matka Miss Maher, Melanie, powiedziała:

Śmierć Shelby’ego mocno uderzyła w moją i moją rodzinę. Zniszczyło mnie to, że nigdy nie zobaczę jak dorosnie. „Nigdy nie będę w stanie wybaczyć kierowcy, że wzięła od nas taką uroczą, opiekuńczą młodą dziewczynę.”

Niestety dostał tylko 6 lat więzienia a odeszły dwie młode kobiety.

Katarzyna W

 

8 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Lancashire