Okres przejściowy dla pracy Polaków do 2022 roku, Minister finansów

Minister finansów, okres przejściowy dla Polaków do 2022 roku

 

Philip Hammond twierdzi, że „dosłownie nikt nie chce” krawędzi klifu migracji po Brexit „

Hammond mówi dalej. że przejście Brexitu musi zakończyć się w roku 2022 więc po 2019 roku będzie trwał aż 3 lata.

Philip Hammond powiedział, że „dosłownie nikt” nie chce zatrzymania migracji po Brexicie ponieważ przedsiębiorstwa i służby publiczne miałyby kłopoty bez pracowników z emigracji z krajów Unijnych.

Kanclerz powiedział, że istniejący system migracji w Wielkiej Brytanii pozostanie w mocy w bezpośrednim następstwie wycofania się z UE.

Tymczasem powiedział, że przejściowe porozumienie z blokiem może trwać do trzech lat, a tymczasowe ustalenia oznaczałyby, że Wielka Brytania nie będzie w stanie podpisać żadnych nowych transakcji handlowych do roku 2022.

Mówiąc w programie „Today” BBC Radio 4 kanclerz wyznacza wizję dwufazowego Brexit, która będzie miała długotrwały okres przejściowy, podczas którego zostanie utrzymany dostęp do jednolitego rynku, zanim zostaną wprowadzone nowe stałe ustalenia z UE.

Powiedział: „Mamy stały cel na rzecz zmniejszenia migracji z upływem czasu.

„Obecnie mamy wysoki poziom uzależnienia od cudzoziemców w Wielkiej Brytanii i nie tylko chodzi o interesy, ale także o nasze usługi publiczne, bardzo dużą liczbę zagranicznych pracowników utrzymujących naszą krajową służbę zdrowia, Utrzymując nasz sektor opieki i nikt, dosłownie nikt, nie chce, abyśmy w marcu 2019 r.pozbyli się tych pracowników.

Financial Times informuje, że Hammond poszukuje „okresu zawieszenia” okresu przejściowego, aby chronić brytyjskie przedsiębiorstwa.

Ale taka umowa prawdopodobnie przyniesie wysoką cenę, a mianowicie przyjęcie dalszej swobody przepływu, wkładu budżetowego do UE, uznanie jurysdykcji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i utraty prawa głosu.

Kanclerz potwierdził, że Wielka Brytania zamierza utrzymać dostęp do europejskiego jednolitego rynku w okresie przejściowym iw rezultacie prawdopodobnie nie będzie w stanie wprowadzić nowych transakcji handlowych. Nalegał również, że chociaż nie mógłby dokładnie powiedzieć, kiedy okres przejściowy się skończy, to na pewno musiałby zostać zastąpiony przez coś bardziej trwały przed następnymi wyborami generalnymi, zaplanowany na czerwiec 2022.

Komentarz pana posła Hammonda dotyczące niezdolności brytyjskiego  Rządu do nowych transakcji handlowych prawdopodobnie przyniesie cios dla Brexiteers, którzy chcą skorzystać z wycofania od razu 2019 roku, aby zwiększyć stosunki handlowe z resztą świata.

Kanclerz powiedział: „Oczywiście wszystkie te rzeczy mają być wynegocjowane. Myślę, że zajmie nam to trochę czasu na negocjowanie transakcji handlowych z krajami.

 

Hammond zasugerował, że stosunki Zjednoczonego Królestwa z UE byłyby w dużej mierze takie same po dacie po Brexit w marcu 2019 r., Ale to stopniowo uległy zmianie.

Powiedział: „Będzie to proces między dniem opuszczenia Unii Europejskiej a dniem, w którym nowe porozumienia traktatowe między Wielką Brytanią a Unią Europejską, które mamy nadzieję  wynegocjujemy wejdą w życie”.

„Myślę, że istnieje szeroka zgoda co do tego, że proces ten należy zakończyć w zaplanowanym terminie kolejnych wyborów powszechnych, które odbędą się w czerwcu 2022 r.” Okres przejściowy dotyczyłby wszystkich emigrantów z UE do 2022 roku czyli 3 lata od 2019 będą mogli swobodnie pracować na wyspach.

Speaking to BBC Radio 4’s Today programme the Chancellor set out a vision for a two-phase Brexit which will see a lengthy period of transition, during which access to the single market will be maintained, before new permanent arrangements with the EU will be implemented.

He said: “As you know we have a target for reducing migration steadily over time.

Philip Hammond has claimed “literally nobody” wants a post-Brexit migration “cliff-edge” as he suggested that businesses and public services would be in trouble without migrant workers.

Konrad W

29 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka