Minimalna pensja w Londynie wzrośnie o 45 pensów. 10,20 £ za godzinę

Minimalna pensja w Londynie wzrośnie o 45 pensów do 10,20 £ za godzinę

 

London Living Wage wzrośnie o 45 pensów do 10,20 £ za godzinę

Wynagrodzenie za prace w Londynie ma wzrosnąć do 10.20 funtów za godzinę, ogłosił Sadiq Khan.

Burmistrz powiedział, że dobrowolna stawka w stolicy wzrośnie o 45 pensów.

Ponad 1000 firm w stolicy jest zapisanych, aby płacić dobrowolną stawkę, w tym Ikea, Lloyds TSB i London Borough Market.

Poza Londynem firmy, które zapisały się do płacy minimalnej, zapłacą swoim pracownikom  8,75 funta więcej o 30 pensów z 8,45 funta.

Burmistrz powiedział: „Zobowiązałem się zapewnić, że płaca za utrzymanie w Londynie wzrośnie powyżej 10 £ i cieszę się, że udało się to osiągnąć.Jestem zdecydowany uczynić z Londynu bardziej sprawiedliwe i równe miasto, a wiadomość, że ponad 1500 firm będzie płaciło to wynagrodzenie, jest dobrym krokiem w kierunku osiągnięcia tego.

 

„Londyn jest jedną z najbardziej dynamicznych i prosperujących gospodarek na świecie, ale niestety ten dobrobyt nie jest wspólny dla wszystkich londyńczyków.

„W stolicy dzisiaj ponad dwa miliony ludzi walczą, by związać koniec z końcem, a różnica w wynagrodzeniach etnicznych jest szokująco i niedopuszczalnie duża”.

Heathrow stał się pierwszym lotniskiem w Wielkiej Brytanii, które akredytowało fundusz Living Wage Foundation, który ustala stawki dobrowolne. Fundacja powiedziała, że ​​wzrost o 4,6 procent w Londynie i 3,6 procent w innym miejscu był w dużej mierze napędzany przez wyższą inflację, rosnące czynsze mieszkaniowe i koszty transportu.

Katherine Chapman, fundacja Living Wage Foundation, powiedziała: „Nowe stawki przyniosą ulgę tysiącom brytyjskich pracowników, którzy zostaną ściśnięci przez stagnację płac i rosnącą inflację.

Sekretarz generalna TUC, Frances O’Grady, powiedziała: „Rozliczenie płacy jest niezbędne, ponieważ miliony ludzi żyją w ubóstwie, mimo że pracują. „Te nowe stawki miałyby duże znaczenie dla najuboższych Brytyjczyków i pomogłyby rodzinom utrzymać głowę ponad wodą”.

The Mayor said: „I pledged to ensure the London Living Wage rises to beyond £10 and I am delighted that has been achieved.

Super ale czy do końca.

Z jednej strony ludzie dostaną większe zarobki ale zapłacą większy podatek i niestety dostaną mniejszy dodatek na dzieci czyli working tax oraz child tax ponieważ jest on obliczany z kwoty brutto. Wniosek jest jeden, że przychodzi czas że dwie osoby w rodzinie mające dzieci będą musiały iść do pracy. Dzy jednak będzie bardziej wypchany portfel cóż….Obecnie widzimy na wyspach olbrzymią emigrację Polaków z Londynu którzy całymi rodzinami wyjeżdżają z Londynu i przenoszą się w inne miejsca Wielkiej Brytanii gdzie są tańsze domy i mniejsze korki.

Konrad W

9 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn