Mikołaj Wilk został zamordowany w Cork.

Mikołaj Wilk został zamordowany w Cork.

 

Kobieta, która została aresztowana za przesłuchanie w sprawie morderstwa 35-letniego Polaka w zeszłym roku, została zwolniona bez 

Pan Wilk został zaatakowany przez gang uzbrojonych ludzi w maczetę, gdy włamali się do domu, który dzielił z żoną Elzbetą i ich dwójką małych dzieci.

Kobieta została aresztowana w swoim domu w dzielnicy Mayfield w Cork w piątek. Była przetrzymywana w komisariacie Gurranabraher i przesłuchiwana aż do północy w sobotnią noc ale zostala zwolniona bez zarzutów.

Mężczyzna, który wyjechał do Wielkiej Brytanii zaraz po zabójstwie Wilka, ale niedawno wrócił do Irlandii, jest przetrzymywany przez Policje jako podejrzany na okres do siedmiu dni. Gardaí uzyskali już przedłużenie jego tymczasowego aresztowania po 72 godzinach.

Ostatnie ślady dochodzenia doprowadziły do ​​sześciu osób aresztowanych w związku ze śmiercią  Wilka.

 

Trzy osoby zostały aresztowane w styczniu pod zarzutem  wsparcia zorganizowanego gangu którego podejrzany zabił Wilka. Trzy zostały zwolnione.

Wcześniej w tym miesiącu w sądzie koronnym w Cork, Sgt Fergus Twomey złożył wniosek o odroczenie śledztwa w sprawie śmierci Wilka, mówiąc koronerowi z miasta Cork, Philipowi Comynowi, że śledztwo pozostało „na żywo, aktywne i trwające”.

Dochodzenie Wilka zostało wszczęte , kiedy asystentka państwowego patologa, dr Margaret Bolster powiedziała, że ​​Wilk zmarł z powodu wstrząsu i krwotoku z powodu wielokrotnych ciosów ostrą bronią i  uszkodzeniem mózgu.

Konrad W

 

20 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime