Migranci z UE w UK będą mieć konkurencję z migrantami z reszty świata

Migranci z UE w UK będą mieć konkurencję z migrantami z reszty świata

 

Grupa kampanii Migration Watch twierdzi, że spadek liczby imigrantów w UE, ponieważ swoboda przemieszczania się dobiegnie końca, zostanie podwojony dzięki podwojeniu liczby wykwalifikowanych imigrantów przybywających do Wielkiej Brytanii z reszty świata.

 

„Rząd twierdzi, że ich polityka przywróci państwu kontrolę nad granicami, w rzeczywistości doprowadzi do wyższego poziomu imigracji, w tym wyższego odsetka spoza UE.

” Zgodnie z przemianami rządu, nisko wykwalifikowani migranci z UE i innych krajów będą być w stanie przybyć do Wielkiej Brytanii na okres do roku przed wyjazdem i wrócić na co najmniej rok do swojego kraju aby znów wrócić.

Roczny limit wiz dla osób wykwalifikowanych do pracy z migrantami z dowolnego miejsca na świecie zostanie zniesiony, a pracodawcy, którzy chcą sponsorować pracowników z zagranicy.

Migration Watch obliczył, że zmiany doprowadzą do zmniejszenia liczby pracowników w UE o dwie trzecie, ale do podwojenia liczby wykwalifikowanych pracowników spoza UE do 186 000, ponieważ około 9 milionów pełnoetatowych miejsc pracy zostanie otwartych na ogólnoświatową konkurencję.

„Firmy w Wielkiej Brytanii nie będą już zobowiązane do reklamowania miejsc pracy w Wielkiej Brytanii i nie będzie limitu liczby osób zgłaszających się do pracy, co umożliwi pracodawcom przeszukiwanie świata pod kątem najtańszego personelu, jaki może znaleźć”, czytamy w raporcie.

„Szacujemy, że w rezultacie ci, którzy przyjdą do pracy spoza UE, podwoją się”.

Migration Watch Brytyjski przewodniczący Lord Green z Deddington powiedział, że członkowie społeczeństwa, którzy chcą zmniejszyć imigrację „będą wściekli, jeśli wynikiem Brexitu będzie zwiększenie imigracji, a nie jej zmniejszenie”.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział:

„Uwagi te są niedokładne i nieprawdziwe. Wykwalifikowani pracownicy będą musieli osiągnąć minimalny próg wynagrodzenia, który zalecany przez Komitet Doradczy ds. Migracji powinien wynosić 30 000 £.

„Będziemy angażować się w ten biznes, ale zapewni to, że będziemy w stanie przyciągnąć utalentowanych ludzi, których potrzebujemy, aby Wielka Brytania mogła prosperować, kontrolując imigrację.

„Ponadto proponowana tymczasowa krótkoterminowa trasa pracowników, zaprojektowana, aby pomóc firmom w dostosowaniu się, kiedy przyszły system imigracyjny wejdzie w życie w 2021 r., znajdzie odzwierciedlenie w oficjalnych statystykach migracji.

„Kończymy swobodne przemieszczanie się, a poprzez przyszły system dążymy do obniżenia migracji netto do poziomów zrównoważonych i utrzymania granic bezpieczeństwa”.

Konrad W

 

13 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *