Migranci z UE częściej ubiegają się o ulgi podatkowe i zasiłki

Migranci z UE częściej ubiegają się o ulgi podatkowe i zasiłki

 

Migranci z UE siegaja po więcej ulg podatkowych i zasiłków na dzieci niż brytyjscy pracownicy.

Obywatele Europejscy częściej ubiegają się o ulgi podatkowe i zasiłki na dzieci niż osoby urodzone w Wielkiej Brytanii, a jednocześnie korzystają z usług publicznych, takich jak NHS.

Przyczyniają się również do obniżenia podatków niż pracujący Brytyjczycy, ponieważ pracują na niższe płace, podcinając płace w wielu sektorach, od budownictwa po produkcję.

 

Dane pochodzą po tym, jak okazało się, że migranci z UE kosztują obecnie podatników Brytyjskich aż  530 milionów funtów rocznie.

Przyczynią się one do narastającego zgiełku, gdy Wielka Brytania opuści blok 28 państw i odzyska kontrolę nad własnymi granicami.

Badanie wykazało, że Europejczycy ze Wschodu są znacznie bardziej skłonni do pracy niż Brytyjczycy ale jednak wielu migrantów z UE podcina brytyjskich pracowników, pracując za niskie wynagrodzenie.

Statystyki opracowane przez niezależny Instytut Badań nad Polityką Publiczną (IPPR) przedstawiają podzielony obraz korzyści płynących z masowej migracji do UE w Wielkiej Brytanii.

Badanie pokazują, że imigranci z Unii Europejskiej więcej podejmuja prace niż obywatele brytyjscy, ale głównie wypełniają nisko wykwalifikowane, nisko płatne miejsca pracy.

W sumie 75 procent migrantów europejskich pracuje – liczba ta wzrasta do 83 procent dla mieszkańców Europy Wschodniej, w porównaniu do zaledwie 74 procent Brytyjczyków.

W rezultacie obywatele UE ubiegają się o mniej zasiłków dla bezrobotnych, jak zasiłek dla osób poszukujących pracy, niż Brytyjczycy.

 

 

Jednak żądają oni więcej gotówki w postaci kredytów tax i zasiłków na dzieci niż obywatele Wielkiej Brytanii, co stanowi znaczny odpływ środków publicznych.

Wnioski o zasiłki na dzieci są szczególnie kontrowersyjne, ponieważ wielu migrantów wysyła pieniądze bezpośrednio do dzieci, które nadal mieszkają w swoim kraju.

Jednocześnie wielu z nich płaci niższe stawki podatku niż Brytyjczycy, ponieważ podcinają płace, aby podjąć niskopłatną pracę.

Średnio migranci z UE zarabiają o 3 funty mniej za godzinę niż brytyjscy pracownicy, pracujący w sektorach o niskich kwalifikacjach, takich jak przetwórstwo żywności i obsługa maszyn.

Są oni równie prawdopodobni jak ludzie urodzeni w Wielkiej Brytanii, którzy mieszkają w mieszkaniach socjalnych, chociaż naukowcy dodają, że wyższy odsetek to prywatne wynajmowanie.

Członek zespołu badawczego Marley Morris powiedział: „Nasza nowa analiza danych dotyczących zatrudnienia, dobrobytu i mieszkalnictwa ukazuje mieszany obraz wpływu migracji UE na Wielką Brytanię.

„Znaczna większość migrantów z UE pracuje, a więc płacą podatki, a nie żyją z zasiłków dla bezrobotnych, ale są też bardziej skłonni ubiegać się o świadczenia pracownicze niż inni pracownicy.

„Wielu wschodnioeuropejskich Europejczyków, pomimo swoich kwalifikacji, pracuje w sektorach o niskich kwalifikacjach, przy niskich stawkach płac, co może przyczyniać się do zapełnienia niektórych niedoborów siły roboczej, ale może również utrzymywać niskie płace i złe warunki w niektórych miejscach pracy.

„Analiza sugeruje również, że migranci z UE częściej niż inni mieszkają w sektorze wynajmu prywatnego, ale nie oznacza to, że nie są w stanie uzyskać dostępu do ograniczonych mieszkań socjalnych. W rzeczywistości ich prawdopodobieństwo zamieszkania w mieszkaniach socjalnych jest prawie takie samo jak w populacji ogólnej ”.

David Cameron został brutalnie skrytykowany za brak znaczących reform w dostępie migrantów do świadczeń, co obecnie kosztuje brytyjskich podatników ponad pół miliarda funtów rocznie.

Konrad W

 

9 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Sprawy Polonii