Migranci z Polski zabierają pieniądze brytyjczykom – atak na Polaków w mediach brytyjskich

Wielka Brytania

Referendum

Zaczyna się nagonka

Migranci z UE zgarniają więcej gotówki z tax credits i child benefits niż brytyjscy pracownicy

Jak wynika z opublikowanych badań , migranci pochodzący z obszaru UE zgarniają więcej gotówki jaką otrzymują w ramach child benefits oraz tax credits niż Brytyjczycy, którzy pobierają niskie wynagrodzenia.

Obywatele europejscy są bardziej skłonni ubiegać się o tax credits oraz benefity na dzieci niż Brytyjczycy, przy jednoczesnym dostępie do usług publicznych, takich jak publiczna służba zdrowia, czyli NHS.

Oprócz tego, z uwagi na to, że pracują oni za niższe wynagrodzenia, podcinają oni płace w wielu sektorach, począwszy od sektora budownictwa, skończywszy na sektorze produkcyjnym.

Dane te zostały ujawnione po tym, jak się okazało, że imigranci z UE kosztują obecnie podatników £530 milionów rocznie w związku z pobieranymi przez nich benefitami.

Niewątpliwie dane te zostaną wykorzystane w rosnących żądaniach odnośnie opuszczenia UE przez Wielką Brytanię i odzyskania kontroli nad jej granicami.

Statystyki zebrane przez niezależny Instytut Badań Polityki Publicznej malują podzielony obraz na temat korzyści wynikających z masowej migracji osób pochodzących z krajów UE do Wielkiej Brytanii.

Pokazują one, iż jest bardziej prawdopodobne, że to właśnie emigranci zostaną zatrudnieni niż obywatele brytyjscy. Niemniej, wypełniają oni przede wszystkim miejsca pracy takie, które są nisko płatne oraz przeznaczone dla osób o niskich kwalifikacjach.

W sumie 75% europejskich imigrantów jest pracujących. Procent ten wzrasta do 83% dla mieszkańców Europy Wschodniej, w porównaniu do zaledwie 74% Brytyjczyków.

W rezultacie obywatele UE ubiegają się o mniej zasiłków z tytułu dla bezrobotnych, takich jak Jobseekers Allowance, niż obywatele Wielkiej Brytanii.

Jednakże ubiegają się oni o więcej gotówki przyznawanej w ramach tex credit oraz child benefit niż sami rodowici Brytyjczycy. Ma to znaczący wpływ na odpływ środków pieniężnych z budżetu publicznego.

Zastrzeżenia w związku z benefitami na dzieci należą do szczególnie kontrowersyjnych, ponieważ wielu migrantów wysyła otrzymane pieniądze prosto do dzieci, które żyją w swoim kraju.

Jednocześnie znaczna część migrantów płaci niższe stawki podatku od Brytyjczyków z uwagi na mniej płatną pracę.

Średnio migranci z UE zarabiają o £3 za godzinę mniej od brytyjskich pracowników w związku z tym, że pracują oni w sektorach o niskich kwalifikacjach, takich jak choćby przetwórstwo żywności czy eksploatacja maszyn.

Ponadto, w podobnym stopniu jak rodowici Brytyjczycy, żyją oni w mieszkaniach socjalnych, pomimo tego, że badacze dodają, iż mają oni większy udział w prywatnym wynajmie mieszkań.

Koszty związane z migracją są kluczowym punktem debaty w kampanii zanim Wielka Brytania zdecyduje czy wciąż kontynuować członkowstwo w UE w dniu 23 czerwca.

David Cameron został bezlitośnie skrytykowany za nieosiągnięcie znaczących reform w zakresie dostępu migrantów do benefitów, które obecnie kosztują brytyjskich podatników ponad pół miliarda funtów rocznie.

Barbara Klaudia Sitko

Podsumowanie:

Jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii a dużo na to wskazuje benefity na rodzine będą tylko dla osób z brytyjskim paszportem, więc niektórym rodzinom po prostu będzie się trudno utrzymać na wyspach i sami wyjadą. Z drugiej strony stając w obronie Polaków – jeśli Rząd daje benefity dlaczego z nich nie korzystać. Polacy jako duża społeczność w Wielkiej Brytanii niestety przez 10 lat nie umiała się zorganizować na zasadzie wyborów lokalnych. Patrząc na Pakistanów , Indyjczyków ich członkowie startują w wyborach do Rad Miast na terenie całej Anglii nawet do Parlamentów dlatego też Rząd z Londynu traktuje ich jako poważnie gdyż chcą zdobyć ich głosy na wybory. Z Polakami jest inaczej.

NIe trzeba szukać daleko ignorancji Polityki Brytyjskiej przez Polaków na wyspach. Podczas referendum w Szkocji Polacy w Szkocji wypowiadali sie że to nie ich sprawa. Właśnie że nie, gdyby Polacy w Szkocji byli skonsolidowani , mieli swoją partię , radnych to można było dużo uzyskać dla Polonii – chcecie aby was poprzeć za NO lub TAK  chcemy pracy np.w Urzędach dla Polaków. Za miesiąc w Szkocji znów wybory i znów żaden Polak nie startuje a Polacy w Szkocji dalej nie biorą udziału w życiu publicznym. Taka duża ilość Polaków mogłaby wprowadzić nie jednego radnego ale kilku i rządzić nawet całą radą miasta. To samo dotyczy to wszystkich Polaków na całych wyspach.

Widząc brak znajomości zasad demokracji przez Polaków ( czyli chodzenie na wybory i wybieranie swoich przedstawicieli ) politycy Brytyjscy i Szkocji po po postu robią z Polakami co chcą , nie traktują ich poważnie jak i nie będą a intensywność ataku na Polaków dopiero się zacznie.

Miesiąc temu na stronie BBC ukazał się artykuł że po wyjściu z Unii na wyspach ma zostać 100 tys Polaków, ( kiedyś polityk z Rządzącej Partii mówił to samo ) czyli z Brytyjskimi paszportami, i osoby zarabiające powyżej 23 tys na rok. Zresztą nawet jeśli nie będą tak bardzo wymagający i nie wprowadzą systemu australijskiego wystarczy że wstrzymają wypłacanie benefitów child tax, child benefit i housing benefit i 70% rodzin się nie utrzyma.

Choć nie lubię Donalda Tuska za reprezentowanie interesów Niemiec a nie Polaków – z jedną rzeczą trzeba się z nim zgodzić niedługo Polacy będą wracać do Polski. Być nawet przyczynił się do tego nie bezpośrednio ale pośrednio a i Polacy przez brak zorganizowania przez 10 lat.

Tak wygląda spotkanie – zdjęcie poniżej –  przedwyborcze do Rady Miasta w Manchester – większość osoby z Pakistanu i Indii.

Polacy nigdy przez 10 lat nie mieli ani spotkania przedwyborczego ani nawet nie myśleli aby się jednoczyć i wygrać lokalne wybory. Polonia jest słaba , Polonia jest goła, Polonia Polska na wyspach nie zna zasad demokracji i nie bierze  w nich udziału i za to zostanie rozliczona gdyż po prostu nie mam jej kto bronić i reprezentować.

 

paki2

kliknij by powiększyć/photoexpress

A oto rada miasta

paki

Konrad W

A oto słowa Donalda Tuska – nie trudno się z nimi nie zgodzić.

 

5 kwietnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

8 komentarzy
 1. jesteśmy z mężem 7 lat i nie wzięliśmy ani grosza z benefitów,moi znajomi mają 4 dzieci i też nie biorą nic bo dobrze zarabiają
  większość ciężko pracuje i nic nie bierze,takich nie widać i o takich nic się nie mówi

 2. Zapierdalam po 200h na miesiac , robie to co przecietnemu angolowi sie nie chce robic , wydaje zarobione pieniadze w ich kraju , place podatki jak kazdy inny !!! i od czasu kiedy przybylem do UK ( 2,5 roku ) nie wziolem ani pensa wiec niz to co mam z wyplaty , moze czas postarac sie o jakies benefity skoro tak nazekaja na Polaków ?

 3. A gdzie litwini lotysze rymuni bulgarzy hiszpanie włosi tylko polacy sami biora benefity ten caly artykułto jedna wielka bzdura jesli zaczna opuszczac anglie to co sie stanie z ggospodarką fabryki popadaja przemysl zywnosciowy budownictwo i wiele innych branzy w kturych pracuja emigranci co zbankami co poudzielaly pozyczki !!!

 4. Nareszcie!!! Wstyd mi jest za polskich beneficiarzy i nie moge sie doczekac „czystek” wsrod tej patologii. Wiem, ze Wielka Brytania wyjdzie z UE poniewaz absolutnie wszystko na to wskazuje, poczawszy od nastroju spoleczenstwa, a na ruchach waznych politykow skonczywszy (nie mowie oczywiscie o smiesznym beneficiarskim SNP).

  • naj wiecej benefitow biora sami angole, sa tez nierobami i brudasami. Beneficiaze to tez cyganie i te inne popaprane narodowosci,wiec nie rozumiem dlaczego czepiasz sie polakow. Owszem sa w naszej spolecznosci przekreciarze, ale czemu zaraz wszystkich do jednego worka pakujesz. ja tu pracuje jak chlop. Place podatki a ich benefity mam w dupie. wiec nie wzucaj wszystkich Polakow do jednego wora, .ZAKICHANA POLKO

  • A mi wstyd za ciebie (specjalnie pisane z małej litery). Polacy to nie beneficiarze. Dostają to, co im się należy. Gdybyś była taka inteligentna, wiedziałabyś, że nie pracując nie należy ci się nic. Także, żeby coś dostać, muszą coś od siebie dać.

  • O a tacy ludzie jak ty powinni zostac deportowani w pierwszej kolejnosci oraz pozbawieni obywatelstwa polskiego za brak solidarnosci bo nie wszyscy maja taka prace zeby nie musiec brac benefitow skonczona idiotka

 5. pieprzenie… Co ciągle do Polaków. Polacy przynajmniej są pracowici a nie to co angole . niech też się doczepia do pakoli i tych innych gdzie się nie spojrzy ciągle mowa o polach czy to Polacy podkladaja bomby… czy to Polacy obcinaja nie winnym dziecia głowy…. powinni się wziąść a pakoli i nie tylko !!!!!

Komentowanie jest wyłączone.