Mieszkasz za granicą Polska musi płacić 500 plus na dzieci

Matka ma benefity w Rumunii z UK – choć nie mam jej w uk – mąż ją zostawił 

 

Rumuńska matka z dwójką dzieci może utrzymać zasiłek rodzinny z w Wielkiej Brytanii w wysokości 150 funtów miesięcznie, mimo że nigdy nie mieszkała w Wielkiej Brytanii.

Rumuński sędzia wykorzystał prawo UE, aby zarządzić wygraną dla panii Cornienco, że Rząd w Wielkiej Brytanii musi jej płacić zasiłki.

Michaela Cornienco będzie nadal otrzymywać 150 GBP miesięcznie od rządu Wielkiej Brytanii po orzeczeniu sędziego w Rumunii.

Matka dwójka dzieci otrzymywała płatności od swojego byłego męża, 45-letniego Bogdana, który pracował jako inspektor higieny w Leeds w Wielkiej Brytanii. Otrzymywała benefity na dzieci od ośmiu lat, ale jego obecne miejsce pobytu jest nieznane gdyż mąż ją zostawił. Jej były mąż pracował w Wielkiej Brytanii od ponad ośmiu lat, zarabiając około 1500 funtów miesięcznie, ale On zrezygnował ze starej pracy, a teraz nikogo wie gdzie on jest.

Kobieta oddała wiec sprawę do Sądu w Rumunii i na podstawie Orzeczenia Sadu Europejskiego  będzie dostawała pieniadze z UK na dzieci choć mieszka w Rumunii gdyż maż pracował w UK i tam płacił podatki. Ona tez nigdy nie była w UK.

Wniosek:

– jesli twoj mąż pracowął w Polsce i wyjechaliscie za granice a nie macie jeszcze dotacji na dzieci z nowego kraju Rząd w Polsce musi płacić wam 500 na każde dziecko oraz każdej matce z innego kraju  jeśli jej mąz pracuje w Polsce.

Michaela Cornienco

Konrad W

 

8 czerwca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Sprawy Polonii