Mieszkasz w UK , czeka cię rejestracja online, ruszają testy

Wielka Brytania

Nowość

Brexit.

Będą lepiej mogli liczyć .

 

Wielka Brytania rozpoczyna program – na razie jako faza testów – rejestracji osób z Unii Europejskiej mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Biuro Home Office zamierza wprowadzić nowy system aplikacji online, aby przyspieszyć rejestrację osób których stałym miejscem zamieszkania jest w Wielka Brytania aby zapewnić ich status imigracyjny w okresie przygotowań do Brexit.

Program pilotażowy, który będzie realizowany przez najbliższe dwa tygodnie.

 

 

Program który ma objąć Europejczyków w tym Polaków, ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Inny kraj w Unii Europejskiej, Niemcy także prowadzą rejestrację osób .

Obecnie Home Office przetwarza około 25 .000 co roku stałych aplikacji od obywateli EU i ich członków rodzin mieszkających poza Unią Europejską, jednak rejestracja Europejczyków będzie o wiele większa.

Dlatego też aplikacja on-line ma zastąpić system dokumentacji papierowej.

Jedna z osób, która pomagała w obsłudze tego systemu rejestracji, który ma pomóc określić prawdziwą ilość osób mieszkających w Wielkiej Brytanii oraz sprawdzeniu , kto kim jest , powiedziała że:

Numery ubezpieczenia społecznego są bezużyteczne i nie ma żadnego innego sposobu określania ilu Europejczyków już przebywa w Wielkiej Brytanii niż właśnie taki system.

Cytat:

National Insurance numbers are useless and there isn’t any other way of determining how many are here or where they are

 

 

Jurga McCluskey, szef – jednej z firm biorących udział w pilotażu – powiedział, że biuro Home Office już myśli do przodu w stosunku do  Artykułu 50, który formalnie zostanie złożony i określi formalnie wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Inna osoba powiedziała że rejestracja w Internecie zacznie kategoryzować obywateli Europejskich,
którzy są w Wielkiej Brytanii przed wprowadzeniem nowej polityki imigracyjnej.

Premier Wielkiej Brytanii zgodziła się na rejestrację, ma to też pomóc w przypadku wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w zahamowaniu olbrzymiej emigracji z Europy na wyspy za pracą i zasiłkami.

Oprócz zgromadzenia danych o osobach mieszkających w Wielkiej Brytanii program będzie prawdziwym badaniem jaka liczba Europejczyków mieszka w Wielkiej Brytanii oraz szeroką bazą dla Policji.

Program rejestracji Europejczyków czyli Polaków, Litwinów, Łotyszy, Rumunów, Bułgarów, Hiszpanów, Włochów rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Nie wierzysz – czytaj więc w najnowszym wydaniu Financial Times.

Konrad W

1 września 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

2 komentarzy
  1. To rejestracja zeby mogli szybciej polakow z UK wyrzucic bo beds wiedzieli kto jest I gdzie mieszka

Komentowanie jest wyłączone.