Mieczysław Siwak zgnieciony na śmierć między kontenerami Portsmouth

Mieczysław Siwak zgnieciony na śmierć między kontenerami Portsmouth

 

Mężczyzna śmiertelnie przygnieciony przez kontenery w doku, podczas gdy 35-latek został aresztowany „za udaremnienie prawidłowego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości”.

Mieczysław „Mitch” Siwak, 34, z Stocker Road, Bognor Regis, West Sussex, został zabity podczas pracy jako operator wózka kontenerowego w Stoczni Portsmouth, Hampshire, w piątek.

Inny 35-letni mężczyzna z Sussex został aresztowany pod zarzutem utrudniania działania wymiaru sprawiedliwości i kradzieży w związku z tym tragicznym incydentem i został zwolniony z aresztu, ale pozostał pod obserwacja policji.

Wiadomość została przekazana wszystkim pracownikom MMD Shipping Services, którzy rozpoczęli swoje zmiany w sobotę rano, podczas gdy osoby dotknięte wydarzeniem mogły otrzymać bezpłatna poradę psychologa.

Policja dostała informacje tuż przed godziną 19:00 w piątek, o mężczyźnie z poważnymi urazami. 34-latek zmarł na miejscu zdarzenia.

Dochodzenie policji zostało przeprowadzone równolegle z dochodzeniem HSE (Health and Safety Executive). Rzecznik HSE powiedział: „Prowadzimy śledztwo w sprawie śmierci 34-letniego mężczyzny w związku z incydentem na Flathouse Quay w Portsmouth.

Inspektorzy HSE wzięli udział w tej sprawie wczoraj w nocy i prowadzą wspólne śledztwo razem z policją Hampshire”.

Katarzyna Cz

 


28 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime