Michał Szewczuk, Oskar Dunn-Koczorowski skazani za atak na księcia Harry’ego

Michał Szewczuk, Oskar Dunn-Koczorowski skazani za księcia Harry’ego

 

Michał Szewczuk zatrzymał za zachęcanie do terroryzmu na skrajnie prawicowej stronie internetowej

Michał Szewczuk przyznał się do winy, zachęcając do terroryzmu i posiadania materiałów terrorystycznych.
Nastolatek, który opisał księcia Harry’ego jako „zdrajcę rasy” w poście internetowym, został skazany na cztery lata i trzy miesiące.

Michał Szewczuk, student uniwersytetu, stworzył wizerunek Harry’ego z pistoletem do głowy na tle krwi.Obraz, który zawierał również swastykę, został udostępniony na skrajnie prawicowej platformie społecznościowej w sierpniu ubiegłego roku, kilka miesięcy po tym, jak książę poślubił Meghan Markle, która jest mieszaną rasą. Post zawierał zwrot „See you you race traitor”.

Szewczuk, lat 19, otrzymał nakaz aresztowania po tym, jak przyznał się do dwóch zarzutów o zachęcanie do terroryzmu i pięć za posiadanie materiałów terrorystycznych, w tym Podręcznik Białego Oporu i podręcznik szkoleniowy Al-Kaida.

Napisał także blog, opisany jako „niezwykle brutalny i agresywnie mizoginiczny”, który próbował usprawiedliwić gwałt na kobietach i dzieciach w pogoni za rasą aryjską.

Szewczuk z Bramley w Leeds został skazany w Old Bailey u boku Oskara Dunn-Koczorowskiego, 18 lat, z Chiswick, w zachodnim Londynie, który przyznał się do dwóch powodów zachęcania do terroryzmu.

 

Odnosząc się do wizerunku Harry’ego, sędzia powiedział: „Posty, które widziałem i czytałem, są odrażające, a także zbrodnicze z powodu ich wyraźnego zamiaru zachęcania do aktów terrorystycznych”.

Dunn-Koczorowski został skazany na 18-miesięczny.

Oskarżeni.znali się tylko przez czaty internetowe.Zostali aresztowani w grudniu po opublikowaniu zdjęć.

Dunn-Koczorowski, który zajmował się wsparciem dla skrajnie prawicowego terrorysty Andersa Breivika i groźbą czystek etnicznych Albańczyków, wykazał „wysoce radykalny i gwałtowny sposób myślenia”, powiedział sąd.

Jego prawnik, David Kitson, przyznał, że sposób myślenia Dunn-Koczorowskiego nie zmienił się od czasu popełnienia przestępstw, cytując z raportu medycznego, że nastolatek miał „brak wyrzutów sumienia” za swoje poglądy i „głęboko zakorzenioną ideologię”.

 

 

Kaczorowski przeniósł się do Wielkiej Brytanii z Polski w wieku 10 lat, mieszkając najpierw w Irlandii Północnej, a następnie w Anglii.

 

Kaczorowski

Oskar Dunn-Koczorowski

Szewczuk

Michal Szewczuk

20 czerwca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime