Michał Szewczuk, Oskar Dunn-Koczorowski nawoływali do zabicia księcia

Michał Szewczuk, Oskar Dunn-Koczorowski nawoływali do zabicia księcia

 

Dwóch nastoletnich Polaków stoi w obliczu więzienia za zachęcanie do terroryzmu w wiadomościach internetowych  grupy, która wysłała groźby przeciwko księciu Harry’emu.

Michael Szewczuk, lat 19, polski student mieszkający w Leeds i studiujący na Uniwersytecie w Portsmouth, przyznał się do wspierania terroryzmu, rozpowszechniania publikacji terrorystycznych i posiadania materiałów terrorystycznych.

Michał Szewczuk i Oskar Dunn-Koczorowski dołączyli do grupy skrajnie prawicowej, która
 dzieliła się chorymi postami online, w tym groźbami przeciwko księciu Harrym
Szewczuk miał również podręczniki terroru.

Szewczuk i jego współpracownik Oskar Dunn-Koczorowski, lat 18, byli członkami dywizji SonnenKrieg, brytyjskiego ramienia amerykańskiej neonazistowskiej grupy terrorystycznej,która ma powiązania z amerykańską grupą Atomwaffen Divsion..

Służby bezpieczeństwa już dawno miały obawy dotyczące brytyjskich użytkowników strony.

Szewczuk posiadał także dokumenty terrorystyczne, w tym Podręcznik Białego Oporu, praktyczny przewodnik po strategii i taktyce rewolucji. Miał także kopię dokumentu zwanego podręcznik al-Kaidy i innego dokumentu pt. Jak przetrwać na zachodzie – przewodnik Mujahid 2015, opracowany przez zwolennika ISIS.

 

Dunn-Koczorowski z Acton w zachodnim Londynie użył forum do gier, aby opublikować obraz sugerujący, że Prince Harry powinien zostać zastrzelony za poślubienie kogoś z rasy mieszanej.

Wcześniej przyznał się do dwóch odrębnych zarzutów oskarżając go o publikowanie wiadomości na kontach Gab między 6 sierpnia a 11 września.

Współpracownik Szewczuka Oskar Dunn-Koczorowski wezwał księcia Harry’ego do zastrzelenia jako „zdrajcę rasy” z powodu jego małżeństwa, sąd usłyszał

 

Konrad W

24 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime