Michał Kurek zamordowany, Policja szuka miejsca zbrodnino.

Policja szuka miejsca zbrodni, w którym został zamordowany Polak.

 

Policjanci prowadzący śledztwo w sprawie zamordowania 34-letniego Michała Kurka, przyznali w poniedziałek, że jeszcze nie znaleźli miejsca, w którym polski obywatel został zabity w szaleńczym ataku nożem.

Garda prosi  każdego, kto zauważył zakrwawione miejsce, samochód lub odzież, aby się z nimi skontaktować. Kurek mieszkał i pracował w Irlandii przez wiele lat, ale w chwili śmierci był bezdomny. Jego ciało znaleziono po stronie drogi w Grange, Ballyboughal, w północnym Dublinie, 4 sierpnia o godzinie 10.40.

Komisarz Eddie Carroll powiedział, że policja była w stanie wyśledzić ostatnie ruchy pana Kurka i liczyli na to, że pomogłoby to znaleźć nowe informacje. „Prześledziliśmy jego ruchy przez większość dnia przed śmiercią. Rankiem 3 sierpnia był na dworcu Drumcondra o 10.30. Jego ostatnia znana lokalizacja była stacją kolejową Clonsilla o 20:51 3 sierpnia – zaledwie 24 godziny przed odkryciem jego ciała.

„Nie wiemy co się z nim działo później i chcemy się dowiedzieć”, powiedział Carroll. „Chcielibyśmy prosić każdego, kto rozmawiał z nim w dniu 3 lub 4 sierpnia, lub kto mógł znać jego zamiary, aby zgłosił się do nas. „Również chcielibyśmy porozmawiać z osobami, które mogły widzieć kogoś z zabrudzonymi ubraniami w dniach 3 lub 4 sierpnia z plamami krwi w jakimkolwiek pojeździe lub jeśli ktoś zauważył zakrwawione miejsce.

Carroll stwierdził, że w związku z morderstwem uruchomiono kilkaset linii śledztwa. Powiedział jednak, że motyw nie został jeszcze ustalony. Detektyw dodał, że nie wiadomo, czy Kurek miał spotkanie z kimkolwiek w dniu jego morderstwa. Zdaniem Carrolla, ofiara była znana garda tylko z drobnego wykroczenia drogowego, sprzed kilku lat. Powiedział, że Kurek był wykształconym człowiekiem i mieszkał i pracował w Irlandii od 2010 roku. Był ostatnio bezdomny.

„W oparciu o ostatnie znane ruchy Michała, szczególnie chcemy porozmawiać z ludźmi mieszkającymi w obszarze Ongar, Clonsilla, Coolmine, Hartstown i Huntstown”.

„Interesujemy się także członkami polskiej społeczności. Na pewno jest ktoś, kto pomoże nam znaleźć człowieka, który stoi za tą zbrodnią”. Każdy, kto ma informacje, może skontaktować się z policją na komisariacie Garda w Balbriggan pod numerem 016664500.

Katarzyna Cz.

26 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime