Michał Herba estradycja z Brytania do Włoch za porwanie modelki

Michał Herba estradycja z Brytania do Włoch za porwanie modelki

 

Porywacz” Chloe Aylinga, Michał Herba, zostanie poddany ekstradycji do Włoch dlatego że
Chloe Ayling została rzekomo uprowadzona we Włoszech w zeszłym roku

Michal Herba, lat 37, rzekomo pomógł swojemu bratu Lukowi Herbie, 30, uprowadzić 20-letnią modelkę w lipcu zeszłego roku.

Obaj mężczyźni zaprzeczają wszelkim nadużyciom, a Michał Herba kwestionuje jego ekstradycję do Włoch, gdzie czeka go proces.

Jego prawnicy twierdzili, że europejski nakaz aresztowania wydany przez władze włoskie nie dostarczył wystarczających informacji na temat tego, co rzekomo zrobił.
Ale jego apelacja została odrzucona przez dwóch starszych sędziów, którzy rządzili nakazem był „odpowiedni”.

Włoscy prokuratorzy twierdzą, że pani Ayling została zwabiona do Mediolanu na fałszywą sesję zdjęciową, zanim została odurzona, zakuta w kajdanki i wepchnięta do walizki podczas sześciodniowej próby.

Modelka rzekomo została przewieziony 120 mil do oddalonego gospodarstwa rolnego w pobliżu Turynu i zażądano okupu w wysokości 300 000 euro (264 000 funtów).

Lukasz Herba został aresztowany w brytyjskim konsulacie w Mediolanie po tym, jak 17 lipca przewieziono tam panią Ayling.
Michal Herba został aresztowany przez National Crime Agency w dzielnicy Tividale w Sandwell w West Midlands w sierpniu zeszłego roku.

Włoska policja twierdzi, że bracia należą do grupy, która nazywa się Czarna Śmierć, która działa w  sieci i twierdzi, że sprzedaje kobiety jako niewolnice seksualne dla kupujących na Bliskim Wschodzie.

Ale bracia twierdzą, że nie są winni żadnego porwania.

Michael Summers QC, dla Michaela Herby, powiedział na poprzednim posiedzeniu Wysokiego Trybunału: „Istnieje wiele dowodów sugerujących, że zarzut jest produkowany w złej wierze, a porwanie zostało w rzeczywistości wystawione na korzyść skarżącej.

„Istnieją przekonujące dowody sugerujące, że był to chwyt reklamowy, a nie rzetelny zarzut porwania”.

Pan Summers przekonywał we wtorek, że jego klient nie powinien podlegać ekstradycji, ponieważ władze włoskie oświadczyły że był „współwinny” w domniemanym porwaniu, nie podając dalszych szczegółów dotyczących jego roli.

Ale, odwołując swój apel, Lady Justice Sharp powiedziała, że ​​nakaz jest „odpowiedni” i przedstawił zarzuty przeciwko niemu.

Porwana ponoć modelka.

 

Chloe Ayling's 'kidnapper' Michal Herba will be extradited to Italy


Michał Herba zostanie teraz poddany ekstradycji do Włoch, chyba że złoży wniosek do Sądu Najwyższego w ciągu dwóch tygodni.

Przemawiając po rozprawie, jego adwokat George Hepburne Scott powiedział: „Uważnie analizujemy wyrok z naszym klientem i podejmujemy decyzję, czy wnioskować o apelację do Sądu Najwyższego w ciągu dozwolonego 14-dniowego terminu”.

 

Chloe Ayling's 'kidnapper' Michal Herba will be extradited to Italy

Konrad W

 

15 maja 2018