Michał Cezary Podlaszczyk zgwałcił i zamordował Leicester

WIELKA BRYTANIA

Michał Cezary Podlaszczyk zgwałcił i zamordował Leicester

Podlaszczyk lat 32 w sobotę 29 października około 7.15 rano rzucił się na samotną kobietę, gdy szła do pracy przez  Bede Park, off Western Boulevard

Wczoraj stanął przed Sądem w  Leicester Crown Court .

Przyznał się do trzech zarzutów gwałtu kobiety, napaści powodujące  uszkodzenia ciała, kradzieży jej karty bankowej, telefonu komórkowego, kradzieży gotówki.

Podczas rozprawy, Podlaszczyk ogłosił, że jest chory, osunął się do tyłu na krześle w doku i zaczął z trudem łapiąc oddech.

 

Adwokat próbował przesunąć rozprawę.

Niestety Polak jest mordercą z Polski.

Michał Cezary Podlaszczyk  został zwolniony w Polsce z 15 lat więzienia w ubiegłym roku i przyjechał do Wielkiej Brytanii. W wieku 17 dokonał zabójstwa.

Odsłużył 12 i pół roku więzienia.

Prokurator, poprosił o odroczenie rozprawy aby otrzymać szczegóły poprzedniego wyroku za morderstwo popełnione w Polsce.

Sędzia w Leicester podjął decyzję iż skazanie Polaka będzie na początku przyszłego roku i nakazał  przygotowanie raportów psychiatrycznych Polaka.

Zastanowić się tylko można jak to jest że Wielka Brytania nie jest w Schengen więc każdy jest kontrolowany na granicy a jednak każdy z łatwością tutaj przylatuje nawet z wyrokiem morderstwa.


Konrad W

photo/wissegig

13 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Birmingham