Michał Cezary Podlaszczyk dożywocie, Leicester

Michał Cezary Podlaszczyk skazany dożywocie, Leicester

 

Polak został skazany na dożywocie.

Michał Cezary Podlaszczyk przyjechał do Wielkiej Brytanii po zwolnieniu z 15 letniej kary pozbawienia wolności w Polsce w roku 2015 .

Odsiadywał wyrok za pobicie ze śmiertelnym stukiem.

Po przyjeździe do Wielkiej Brytanii w Leicester , 8 tygodni później zgwałcił i pobił 55 letnią kobietę.

Do ataku doszło w dniu 29 października w miejskim parku. Napadł na kobietę około godziny 7.15 uderzając w zęby.

Polak był na transie po amfetaminie, ukradł jej telefon, kartę bankomatową oraz gotówkę mówiąc że potrzebuje na piwo.

Detektywi przeszukali parku i znaleźli plecak, który zawierał polski paszport.

Podlaszczyk, przed sądem przyznał się że zgwałcił kobietę, napad i okradł.

Sędzia Philip Head powiedział:

„Napadłeś w tym kraju na kobietę w okresie zawieszenia. Ofiara była 55-letnią kobietą, która wczesnym rankiem szła do dworca autobusowego. Zbliżyłeś się do niej i uderzyłeś ją mocno w twarz uszkadzając zęby. Wbrew jej protestom uprowadziłeś na odosobniony teren gdzie zgwałciłeś. To nie był tylko atak gwałtu, zażądałeś od niej pinu do karty bankomatowej mówiąc że potrzebujesz piwa. Póżniej zabroniłeś jej mówić o napadzie policji. Zostaniesz deportowany po odbyciu kary. W roku 2003 zostałeś skazany na 15 lat za zabójstwo , ale zostałeś warunkowo zwolniony 2015 roku po odbyciu 12 lat i 6 miesięcy.

To kilka informacji jakie podały brytyjskie gazety.

Każdy wybryk Polaków na wyspach jest szybko wychwytywany przez media Brytyjskie i opisywany. Dzieje się tak już od 4-5 lat kiedy zauważono że wzrosła ilość przestępstw Polaków i to bardzo brutalnych.  Wszystkie przestępstwa Polaków na wyspach działają bardzo negatywnie na opinię o Polakach. Nie dość że jest ich największa ilość z emigracji z Unii Europejskiej to bardzo często stają na wokandzie sądowej a już za 2 lata całkowity Brexit.

Polacy robią szum w mediach Polskich, piszą do polityków w Polsce gdyż zostanie zaatakowany Polak ale co mają robić Brytyjczycy jeśli praktycznie co tydzień Polak zostaje skazany na wyspach często za bardzo brutalne przestępstwa. Najbardziej jednak zadziwia Straż Graniczna w Wielkiej Brytanii. Choć do tej pory Brytania była w Unii Europejskiej to jednak granica nie była otwarta i każdy przechodził kontrolę. Więc jaka jest ta kontrola…

Patrząc sprawiedliwie na całość 12 letniej Polonii, Politycy w Polsce, i całe te Polskie Organizacje Polonii na wyspach pierwsze to powinni przeprosić w BBC na oczach całej Wielkiej Brytanii za przestępstwa Polaków na wyspach, później podziękować że Wielka Brytania otworzyła rynek pracy dla Polaków od razu z benefitami bez okresu przejściowego jakie nałożyły w 2005 roku Niemcy a dopiero później Ambasador w Londynie czy Polski polityk domagać się coś od Rządu dla Polaków. Niestety ale do roku 2010-2012  opinia o Polakach była dobra później niestety już nie i miały na to wpływ media, ale to chyba ich praca aby pokazywać co dzieje się niedobrego.

Konrad W

13 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime