Michael O’Leary zabiera premie 99 milionów i redukuje 500 ludzi w Ryanair

Michael O’Leary zabiera premie 99 milionów i redukuje 500 ludzi w Ryanair

 

Pilotom Ryanaira kazano wziąć bezpłatny urlop, przenieść się do innych baz .

Linia lotnicza wydała notatkę dla pracowników, w której wezwała ich do rozważenia 12-miesięcznego bezpłatnego urlopu – lub przenosiny do nowej lokalizacji

Notatka pojawiła się tydzień po tym, jak brytyjscy piloci odwołali resztę serii strajków w tym miesiącu.
Podobno szefowie Ryanair pisali do pilotów, prosząc ich o wybranie między nieodpłatnym urlopem a transferem do innych baz, w przeciwnym razie może oznaczać, że dołączą do 9 000 miejsc zwolnien z pracy jak w Thomas Cook.

Linia lotnicza – prowadzona przez miliardera Michaela O’Leary’ego – wydała notatkę dla pracowników w ciągu 24 godzin po upadku firmy Thomas Cook że  „znaczna nadwyżka pilotów musi zostać zmniejszona” w bazach w Wielkiej Brytanii, w tym Stansted i Manchesterze, i zachęcił ich do skorzystania z 12 miesięcy bezpłatnego urlopu.

Stwierdzono, że liczba miejsc dla pilotów pełnoetatowych w bazach w Maroku, Rumunii i na Węgrzech jest ograniczona.

W notatce wysłanej we wtorek powiedziano: „Po wczorajszym upadku Thomasa Cooka i utracie 9 000 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii oraz potencjalnie kolejnych 13 000 miejsc pracy w całej Europie, mamy nadzieję, że będzie wystarczająca liczba wniosków o nieodpłatne urlopy

Ryanair zredukuje personel, mówiąc im, że ma o 500 za dużo pilotów i 400 rezerwowych załóg

Linia lotnicza, która odnotowała w maju zyski w wysokości 1 miliarda euro (886 milionów funtów.

Związek pilotów, Balpa, skarżył się na „fatalne podejście Ryanaira ” i powiedział, że spór o wynagrodzenie i warunki dla ludzi wynikał z niechęci do szeregu środków oszczędnościowych stosowanych przez Ryanaira.

Ryanair nazwał strajki bezcelowe i udało mu się obsłużyć większość swoich rozkładów jazdy w Wielkiej Brytanii, przyciągając więcej kontrahentów i pilotów z zagranicznych baz. Linie lotnicze ostrzegały przed zimowymi zamknięciami baz w całej Europie.

W ubiegłym tygodniu dyrektor naczelny, Michael O’Leary, otrzymał nowy pakiet wynagrodzeń, w którym mógł otrzymać premię 99 mln EUR (88 mln GBP) w ciągu pięciu lat, chociaż prawie połowa akcjonariuszy Ryanair głosowała przeciw.

Konrad W

 

26 września 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *