Mężczyźni z biednych środowisk „dwa razy częściej są singlami” w UK

Mężczyźni w Wielkiej Brytanii z biednych środowisk „dwa razy częściej są singlami”

 

Instytut Studiów nad Finansami (IFS) stwierdził również, że grupa ta prawdopodobnie zarabia mniej i poślubia kobiety o niższych dochodach.

Mówi się, że tendencje powodowały, że ubóstwo prawdopodobnie będzie kontynuowane z jednego pokolenia na drugie i zmniejszy mobilność społeczną.

Rząd powiedział, że chce „budować gospodarkę, która działa dla wszystkich”.

Od czasu objęcia władzy premier Theresa May obiecała zrobić więcej dla rodzin „które ledwie wiążą koniec z końcem”.

Mówiła m.in., że ważne jest, aby sprostać krótszej oczekiwanej długości życia dla tych, którzy urodzili się w biedzie i mniejszym szansom białych chłopców klasy robotniczej na uniwersytet.

 

IFS oparł się na swoich odkryciach na temat najnowszego długoterminowego badania, przeprowadzonego na osobach urodzonych w 1970 roku i poszedł za nimi, gdy się starzeją.

Odkryto, że ponad jedna trzecia mężczyzn w wieku 42 lat z najbiedniejszych rodzin nie mieszkała z partnerem w 2012 r. w porównaniu z zaledwie jedną siódmą osób z bogatszych rodzin.

Mówi też, że mężczyźni z biedniejszych środowisk doświadczali rzadziej zawierali małżeństwa i częściej się rozwodzili.

Przyjrzeli się także mężczyznom w parach. Odkryli oni, że partnerzy osób z bogatych środowisk zarobili ponad 70% więcej niż partnerzy mężczyzn z biedniejszych rodzin.

Rzecznik skarbu państwa stwierdził jednak, że ogólny różnice dochodów spadły i że więcej osób poszło do pracy niż kiedykolwiek wcześniej.

Konrad W

12 sierpnia 2017