Meżczyzna z Rumuni zgwałcił 11-latke. Zmniejszenie przestępstw Polaków na wyspach.

Mężczyzna z Rumunii zgwałcił 11-latke. Zmniejszenie przestępstw Polaków na wyspach.

Rumuński imigrant zgwałcił kobietę 11 dni po przybyciu do Wielkiej Brytanii, po wyjściu z więzienia w swoim kraju.

Florin Moraru został skazany na 10 lat i osiem miesięcy za zgwałcenie kobiety, którą spotkał w klubie. 25-latek zaatakował kobietę, mniej niż dwa tygodnie po tym jak udało mu się dostać do Wielkiej Brytanii z Europy Wschodniej. Uciekł do kraju po tym, jak został zwolniony warunkowo z kary pozbawienia wolności za atakowanie innej kobiety podczas kradzieży w swoim kraju.

Jak dowiedział się sąd w Northampton, we wczesnych godzinach 1 stycznia Moraru śledził swoją ofiarę po opuszczeniu klubu w Kettering, w Northants, gdzie obchodziła sylwestra.

Kiedy znalazła się na dziedzińcu kościoła, zakradł się do niej od tyłu, po czym uderzył ją w twarz. Kobieta upadła, krzycząc „nie, nie, nie”.

Napastnik uderzył ją siedem lub osiem razy – powodując poważne obrażenia i złamania w obrębie twarzy. Kiedy ofiara przestała walczyć, Moraru zgwałcił ją.

Ludzie przechodzący niedaleko, którzy usłyszeli jej krzyki, zadzwonili na policję.

 

Próbka DNA znaleziona u ofiary pasowała do Moraru i został on aresztowany 6 stycznia w miejscu pracy – myjni samochodowej w Corby, Northants.

Kiedy Moraru został aresztowany, początkowo zaprzeczył spowodowaniu urazów i powiedział, że kobieta zgodziła się na seks, jednak później przyznał się do winy. Został skazany na 10 lat i osiem miesięcy więzienia we wtorek. Moraru został także wpisany do rejestru przestępców seksualnych.

Sąd usłyszał, że Moraru zaatakował, po tym jak ofiara odrzuciła jego wcześniejsze prośby nakłaniające ją do współżycia.

Oskarżyciel Nicola Moore, powiedziała: „Pozwany podszedł do niej i próbował ją pocałować, kobieta oddała pocałunek. Później wyszła zapalić papierosa, mężczyzna zaczął się narzucać i proponował seks. Powiedziała „nie” i wróciła do klubu.” Kamery na zewnątrz klubu zarejestrowały oskarżonego, wychodzącego minutę po kobiecie zaraz przed atakiem.
W oświadczeniu złożonym sądowi ofiara powiedziała, że „ ​​czuje się odpowiedzialna za to, co się stało i na samą myśl o tym czuje się fizycznie chora,. Od momentu ataku wychodzi po zmroku tylko w towarzystwie kogoś znajomego”

Sierżant Nick Cobley, z policji w Northamptonshire, powiedział: „Dzisiejsze skazanie przyniosło szybkie rozstrzygnięcie przerażającego ataku, zapewniając, że ten zły człowiek zostanie zamknięty i nie popełni dalszych wykroczeń.

„Chciałbym pochwalić ofiarę za jej odwagę i mam nadzieję, że wyrok sądu zamknie pewien rozdział w jej życiu.”

KOMENTARZ:

Zauważalna jest mniejsza ilość przestępstw na wyspach popełnionych przez Polaków, rośnie natomiast przestępstw osób z Rumunii. Przypomnieć należy, że w ciągu tylko 2 lata przyjechało na wyspy od 200 000 do 300 000 osób z Rumunii. Największa grupę imigrantów z UE dalej jednak stanowią osoby z Polski.

Katarzyna Cz.

 

 

8 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime