Mężczyzna po 20 roku życia śmiertelnie pchnięty nożem w Londynie

Mężczyzna po 20 roku życia śmiertelnie pchnięty nożem w Londynie

 

Mężczyzna po 20 roku życia śmiertelnie pchnięty nożem w południowym Londynie jest 66 ofiarą zabójstwa w stolicy w tym roku

Metropolitan Police wszczęła śledztwo w sprawie morderstwa po tym, jak ofiara została zaatakowana w Mitcham we wczesnych godzinach porannych w niedzielę. Uważa się, że jest 66 ofiarą zabójstwa w Londynie w tym roku i 41 ofiarą śmiertelnego pchnięcia nożem.

Sanitariusze zostali wezwani do Upper Green East w pobliżu Montrose Gardens i London Road tuż przed 3.30 rano. Ofiara, która nie została jeszcze formalnie zidentyfikowana, została znaleziona z ranami kłutymi. Próby ocalenia go nie powiodły się i został uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia. 44-letni mężczyzna został aresztowany na miejscu w związku z podejrzeniem o morderstwo i jest przesłuchiwany na posterunku policji w południowym Londynie.

Komisarz Metropolitan Police Cressida Dick powiedziała w rozmowie w LBC Radio:

„Zdecydowanie widzimy wzrost w zabójstwach i myślę, że jest wiele powodów.

„Oczywiście naiwnie byłoby twierdzić, że zmniejszenie finansów policyjnych w ciągu ostatnich kilku lat, nie tylko w Londynie, ale i poza nim, nie miało wpływu.”

Oficjalne statystyki ujawniły wzrost liczby zabójstw o ​​44 procent w Londynie i 22 procent wzrost przestępstw z użyciem noża w całej Anglii i Walii.

Było 157 zabójstw – w tym morderstwa i nieumyślne spowodowanie śmierci- w Londynie w okresie 12 miesięcy do kwietnia w porównaniu do 109 w roku poprzednim.

Statystyki własne Metropolitan Police pokazują wzrost liczby zabójstw z 101 do 153 w tym samym okresie.

Konrad W

21 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn