Merkel szantażuje Premier May, przeciąganie liny o emigracje z Europy

Merkel stawia się Premier May, przeciąganie liny o emigracje z Europy Wschodniej

 

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May miała już ponoć ustalone z krajami Unii Europejskiej że za swobodny dostęp towarów na wyspy z krajów Unijnych zgadzają się na ograniczenie i kontrole ludzi przyjeżdżających za praca i emigrację gdy do akcji wkroczyła szefowa Niemiec.

Angela Merkel twierdzi że jeśli Brytyjskie firmy chcą bezcłową możliwość sprzedaży swoich produktów muszą zgodzić się na wolność w przepływie emigracji i ludzi za pracą.

Tylko przyjęcie czterech wolności przez Brytania nawet po Brexit daje gwarancje otwarcia rynków zbytu krajów Unijnych, to oświadczenie Kanclerz Niemiec.

Premier Wielkiej Brytanii już wcześniej mówiła że dla niej najważniejsze jest ograniczenie emigracji. To co robimy obecnie to chcemy dostać najlepszą ofertę do Wielkiej w Brytanii w odniesieniu do handlu na jednolitym rynku Europejskim.

Dodała że będzie to jednak ” nowy związek ” gdyż Wielka Brytania nie będzie już w Unii Europejskiej.

 

Jednak na odpowiedz Merkel nie trzeba było długo czekać.

„Mamy odpowiedz bardzo jasną z drugiej strony, dostęp do jednolitego rynku może być możliwy tylko pod warunkiem przestrzegania czterech podstawowych swobód.. W przeciwnym razie trzeba mówić o ograniczeniach dostępu dla Brytyjskich firm „

Tak więc mamy istne przeciąganie liny, kto wygra cóż ….przyszłość nam pokaże.

Jednak co jest ciekawe , Niemcy sprzedają olbrzymie ilości samochodów, części zamiennych i jedzenia na rynek Angielski a jednak nie chcą zgodzić się na kontrole przepływu emigracji za pracą i zasiłkami jaką chce Londyn. Albo więc grają aby pokazać politykom Brytyjskim kto tutaj Rządzi albo boją się że ludzie z Bułgarii, Rumunii,Polski i innych krajów Europy Wschodniej zaleją Niemcy albo wiedzą że Londyn niee zgodzi się na żądania Berlina i wybierze Twardy Brexit.

Chcą Niemcy w ten sposób jakoś ukarać Wielką Brytanię i liczą na to iż twardy Brexit uderzy w gospodarkę Brytanii która padnie na kolana i zgodzi się co chce Berlin.

Takie przypadki szantażu mieliśmy już w roku 1914 a później 1938 i 1939 w Europie, wtedy bronią w przeciągania liny były samoloty i czołgi teraz orężem jest gospodarka bo jak inaczej wytłumaczyć fakt że Niemcy wprowadziły teraz 5 letni okres oczekiwania na zasiłki i Bruksela nie nakłada na nich kary a już Londyn chciała karać za Camerona i teraz.

Niemcy zawsze z historii wiemy przegrywały rywalizacje z Brytyjczykami w Europie, może czuja teraz że maja szanse pokazać kto tutaj Rządzi. Choć Royal Nawy jest najsilniejsza w Europie a Unie tworzy 27 krajów to jednak te kraje nie maja nic do gadania a tylko znów Niemcy.

Dwie kobiety na litery M czyli Merkel – May czy to przypadek czy coś więcej ?

 Konrad W

9 stycznia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka