Meczety w Londynie pod ochrona przez atak atak na meczet w New Zeland.

Meczety w Londynie pod ochrona przez atak atak na meczet w New Zeland.

 

Uzbrojona policja patroluje meczety w Wielkiej Brytanii, gdy burmistrz Londynu Sadiq Khan wypowiada się na temat terroru Nowej Zelandii.

Burmistrz Londynu zapewnił brytyjską ludność muzułmańską zapewnienia, że ​​policja metropolitalna zintensyfikowała patrole wokół meczetów po dzisiejszych atakach terrorystycznych w Nowej Zelandii, w których 49 osób zostało zabitych przez prawicowych bandytów.

Tymczasem Muzułmańska Rada Wielkiej Brytanii wezwała rząd do „podwojenia wysiłków”, aby zapobiec podobnym atakom w Wielkiej Brytanii, wskazując, że zabójstwa miały miejsce w piątek, najświętszym dniu islamu.

 

W oświadczeniu wydanym po ataku Khan powiedział: „Londyn stoi z ludem Christchurch w obliczu tego przerażającego ataku terrorystycznego .

„Londyn zawsze będzie świętować różnorodność, którą niektórzy chcą zniszczyć.

„Chcę uspokoić społeczności muzułmańskie w Londynie. Neil Basu powiedział:„ Monitorujemy wydarzenia w Nowej Zelandii i składamy kondolencje wszystkim osobom, których to dotyczy.

Razem z naszymi partnerami wywiadowczymi stale monitorujemy różnorodne zagrożenia, z którymi się borykamy, w tym w miejscach kultu i wokół konkretnych społeczności w całym kraju, aby mieć pewność, że dysponujemy najwłaściwszymi środkami bezpieczeństwa w celu zapewnienia bezpieczeństwa ludzi. nasilenie patroli uspokajających wokół meczetów i zwiększenie zaangażowania we wspólnoty wszelkiej wiary, doradzanie, w jaki sposób ludzie i miejsca mogą się chronić.

Oświadczenie wydane przez Radę Muzułmańską Wielkiej Brytanii wezwało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych do ponownego otwarcia Funduszu Bezpieczeństwa Miejsc Kultu „z dostępnymi środkami proporcjonalnymi do ryzyka, z jakim borykają się społeczności muzułmańskie”. Fundusz został zamknięty od sierpnia 2018 r.

Harun Khan, Sekretarz Generalny Rady Muzułmańskiej Wielkiej Brytanii złożył kondolencje rodzinom. Powiedział: „To najbardziej śmiercionośny islamofobiczny atak terrorystyczny, jakiego doświadczyliśmy w ostatnim czasie”. Piątek jest kluczowym dniem tygodnia dla muzułmanów, z wyznawcami zbierającymi się na Jummah, cotygodniową modlitwą, a Harun Khan zasugerował, że napastnicy wybrali z tego powodu celowo.

„Ponieważ reszta z nas przygotowuje się do dzisiejszych piątkowych modlitw, robimy to z obawą, czy nasze meczety i społeczności są bezpieczne w obliczu niesłabnącej islamofobii i wrogości wobec muzułmanów

Trzydzieści osób zginęło w meczecie Masjid Al Noor w centrum Christchurch,

co najmniej siedem osób zginęło w przedmieściach meczetu Linwood Masjid,

a co najmniej trzy osoby zginęły poza tym samym meczetem, w którym zginęło 49 osób.

Konrad W

 

 

15 marca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *