May odrzuca Brexit, uderza w Trumpa traci poparcie ludzi i partii.

Premier May odrzuca Brexit, uderza w Trumpa traci poparcie ludzi i partii.

 

Konserwatywny polityk Jacob Rees-Mogg namawiał zwolenników torysów przeciwstawiających się porozumieniu Pani May z Brukselą aby przyłączyli się do Partii Konserwatywnej i pomogli zmienić ją z wewnątrz wśród buntu na ziemi.

Premier May spotkała się z ostrym sprzeciwem konserwatywnych stowarzyszeń w całym kraju w związku z proponowanym przez niego planem Brexit, który został opisany  jako „zdrada Brexitu”.

Kilku członków Kongresu Stowarzyszenia Konserwatywnego otwarcie wzywa premiera do ustąpienia. Jednak pan Rees-Mogg zasugerował:

„To jest nasza impreza, to nie jest impreza Theresy May, to nie była impreza Davida Camerona, to nasza partia, ludzie powinni rozważyć dołączenie abyśmy mogli przejąć kontrolę nad polityką partii i zapewnić, że otrzymamy właściwy Brexit .

 

Przemawiając do Telegraph w środę, Ed Costelloe, przewodniczący grupy kampanii Grassroots Conservatives, ostrzegł, że pani May zaryzykowała zrażenie swoich najsilniejszych zwolenników.

„Pani May ma wybór pomiędzy Remainem, lub Brexitem, na który głosowała większość w Referendum” – kontynuował. „Jeśli wybierze tę pierwszą, straci poparcie wielu rdzennych konserwatywnych zwolenników, darczyńców, członków i kolekcjonerów w oczach ludzi i zaufania wielu innych. Stanie się partią elity z niewielkim poparciem dla wszystkich. „
Wypowiadając się do swoich komentarzy, John Thorne, radny hrabstwa Somerset i członek wykonawczy Taunton Deane Conservative Association, powiedział, że czuł się „zdradzony” przez panią May”.

„Istnieje stare powiedzenie, że jeśli coś wygląda jak słoń, porusza się jak słoń i brzmi jak słoń, to jest to słoń” – dodał.

„Moim zdaniem, Theresa May musi zostać zastąpiona liderem partii tak szybko, jak to możliwe. Wcześniej miała bardzo mało mojego zaufania, a teraz nie ma już mojego zaufania.

„Doświadczyliśmy spadku głosów podczas referendum i po referendum.

Peter Bone, poseł do Wellingborough i Rushdena oraz były przewodniczący Grassroots Out, powiedział: „”Rozmawiałem z moimi członkami w sobotę rano i oni po prostu chcą zmiany polityki. Myślę, że to uczucie wśród większości ludzi. Chcą, aby premier pozbył się polityki i pozbył się jej doradców.

Najważniejsze szczegóły planu obejmują PANI MAY Z BRUKSELĄ :

– -Wielka Brytania i UE uzgadniają „wspólny zbiór przepisów dla wszystkich towarów, w tym produktów rolno-spożywczych”, a brytyjscy ministrowie zobowiązują się w ramach traktatu do ciągłej harmonizacji z przepisami obowiązującymi w Brukseli, aby zapewnić bezkompromisowy handel w portach i na granicy z Irlandią.

– Parlament Zjednoczonego Królestwa byłby w stanie wybrać, aby nie uwzględniać przyszłych zasad, ale akceptuje, że będą „konsekwencje” dla handlu. „Elastyczność regulacyjna” dla usług. Żadna ze stron nie cieszy się „obecnymi poziomami dostępu” do rynków drugiej strony.
Zostałaby uzgodniona wspólna zasada dotycząca pomocy państwa, uniemożliwiająca którejkolwiek ze stron subsydiowanie własnego przemysłu.

-Ustanowione zostaną wspólne ramy instytucjonalne w celu nadzorowania umów między UE a Wielką Brytanią, przy czym Wielka Brytania zgodzi się płacić „należyte uwzględnienie” w orzecznictwie UE w dziedzinach, w których zastosowanie ma wspólny zbiór zasad.

-„Ułatwienie w porozumieniach celnych” wyeliminowałoby potrzebę kontroli celnych poprzez traktowanie Zjednoczonego Królestwa i UE „jak połączonego obszaru celnego”.
Zjednoczone Królestwo stosowałoby politykę taryf celną i handlową UE dla towarów przeznaczonych dla bloku, ale byłoby w stanie kontrolować własne taryfy i handel na rynku krajowym.

Około 64% Brytyjczyków nie wierzy, że premier przeprowadzi negocjacje w sprawie Brexitu, a tylko 22% wierzy, że uzyska najlepszą możliwą ofertę.

Brytyjska opinia publiczna nie wierzy już w Theresę May, by negocjować Brexit, a dwie trzecie powiedziało, że nie ufają jej, że uzyska najlepszą możliwą ofertę – wynika z sondażu Sky Data.

Około 64% Brytyjczyków nie ufa jej w negocjacje w sprawie Brexitu – o 31 punktów procentowych w porównaniu z ostatnim pytaniem w marcu 2017 r.Obecnie tylko 22% wierzy, że uzyska najlepszą możliwą ofertę, o 32 punkty w stosunku do zeszłego roku, z 14% niepewnością.

W marcu 2017 r. Około 54% powierzyło jej najlepszą możliwą ofertę Brexit, a tylko 33% jej nie ufa.

Brytyjczycy stracili zaufanie do zdolności May do wynegocjowania najlepszej możliwej transakcji Brexit

Prezydent USA uważa, że ​​Niemcy dominują w Unii Europejskiej i chce, aby Wielka Brytania była „niezależna”, zgodnie z dobrze umiejscowionymi źródłami. Pan Trump jest zapalonym zwolennikiem Brexitu, widząc wynik referendum w czerwcu 2016 r. Inny bliski przyjaciel pana

Trumpa powiedział: „Trump poparł Brexit i spodobał się pomysł, by Wielka Brytania była niezależna i nie była własnością UE. Ma ogólną niechęć do UE. Uważa, że ​​Niemcy potajemnie go kontrolują. „

Konrad W

 

12 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka