Mateusz Sura oczyszczony z zarzutów o gwałt na kobiecie. Maidstone.

Mateusz Sura oczyszczony z zarzutów o gwałt na kobiecie. Maidstone.

 

Rzekomo Mateusz Sura, lat 25, w grudniu ubiegłego roku w Maidstone rzekomo zaciągnął kobietę w boczną uliczkę gdzie następnie ją zgwałcił, po tym jak kobieta udzieliła mu wskazówek jak dostać się na dworzec kolejowy. Ale Sura zaprzeczył, że zaatakował kobietę, twierdząc, że to ona zainicjowała seks. Prokurator powiedział, kiedy pokazano zdjęcie jego rzekomej ofiary, Sura powiedział „to mogła być ona”, ale nie znał jej nazwiska.Ale oskarżony utrzymywał, że to kobieta zaprowadziła go w ustronne miejsce i sprowokowała do seksu”

„Powiedział, że pocałowała go, był zaskoczony, ale oddał pocałunek, po czym wzięła jego dłoń i wsunęła sobie w spodnie.”Sura twierdził również, że udali się do drugiego, spokojniejszego miejsca, żeby tam kontynuować.

Materiał z kamer CCTV, pokazał mężczyznę czekającego na pociąg do Londynu.Jego DNA znajdowało się również w zużytej prezerwatywie znalezionej przez policję na miejscu gwałtu.”Sura uważa, że wszystko odbyło się za jej zgodą i że zainicjowała spotkanie seksualne” – dodał prokurator.

Po raz drugi w ciągu roku kobieta, w wieku 30 lat, ale której nazwiska nie możemy podać ze względów prawnych, twierdziła, że ​​została zgwałcona przez obcego mężczyznę, któremu chciała pomóc.Po raz pierwszy została zaatakowana we wrześniu 2015 r. przez Ryana Clifforda na dworcu Swanley.28-latek uciekł z oddziału psychiatrycznego dwa dni wcześniej, a kobieta, wierząc, że jest chory, zapytała, czy może mu jakoś pomóc.

Wtedy mężczyzna „odwdzięczył się”, atakując ją na opuszczonym peronie.Zaprzeczył, gwałtu i napaści seksualnej, ale został skazany w lutym w Maidstone Crown Court w Kent i został zatrzymany na czas nieokreślony w ramach ustawy o zdrowiu psychicznym.

W tym samym sądzie, Sura został uznany za niewinnego wszystkich zarzutów, po 3-godzinnej naradzie sędziów przysięgłych.

Konrad W

13 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime