Mateusz Madej niewinny śmierci Sebastiana Żuchlińskiego Bolton/Manchester

Mateusz Madej niewinny śmierci Sebastiana Żuchlińskiego Bolton/Manchester

 

Po czterech dniach rozprawy sędzia Timothy Clayson orzekł, że przedstawione dowody poszlakowe nie były wystarczająco mocne, aby ława przysięgłych mogła go bezpiecznie osądzić.

24-letni Madej nie jest winny.

W marcu zeszłego roku pan Madej miał stanąć przed sądem, wraz z 39-letnim Tomaszem Bubrowskim . Zostali oskarżeni o zabójstwo  Sebastiana Żuchlińskiego.

Bubrowski został skazany na dożywocie, i 31 lat spędził za kratami, natomiast pan Madej opuścił kaucję i uciekł do Polski.

W listopadzie został aresztowany w Krakowie i wrócił do Wielkiej Brytanii, aby stanąć przed sądem.

 

W Bolton Crown Court prokuratura zarzuciła Madejowi, że był jednym z czterech zamaskowanych mężczyzn, którzy zaatakowali 39-letniego pana Żuchlińskiego w Davenport Street w Bolton wieczorem 6 lutego 2016 roku, hakując go na śmierć maczetami i nożami.

Podczas procesu świadek Naseran Iqbal natknął się na scenę ataku,  wezwał policję, a potem przy nim umarł Żuchliński.

” Mark Monaghan, prokurator, powiedział ławie przysięgłych :

„Wszyscy zaangażowani w atak na Davenport Street, byli częścią wspólnego przedsięwzięcia, które miało naprawdę poważną szkodę i doprowadziło do śmierci pana Żuchlińskiego. Sąd usłyszał, jak na 11 dni przed morderstwem Madej był z Bubrowskim w B & Q, kupując przedmioty, w tym narzędzie przypominające maczetę. Zabójstwo miało miejsce około godziny 21:30, a Bubrowski zadzwonił do Madeja trzy razy w ciągu 90 minut przed morderstwem.

Prokuratura pokazała według lokalizacji komórek, że Brubrowski i Madej byli razem po morderstwie, w apartamentach na Salforddzie o 23:30 wieczorem.

Bubrowski i Madej zostali aresztowani przez policję 12 lutego 2016 r., gdzie oficerowie znaleźli także noże.

Ale sędzia Clayson powiedział, że nie było żadnych dowodów na to, że któryś z przedmiotów znalezionych w mieszkaniu został użyty w ataku na pana Żuchlińskiego.

Co więcej, prokuratura nie była w stanie znaleźć dowodów na umieszczenie oskarżonego Madeja na Davenport Street w czasie morderstwa i nie mogła definitywnie umieścić go także u Bubrowskiego tego wieczoru aż do dwóch godzin po zabiciu.

Dodał, że prokuratura może jedynie spekulować, że Madej był w hotelach, żeby szukać pana Żuchlińskiego przed atakiem.

Sędzia Clayson dodał także, że chociaż Madej mógł pomagać Bubrowskiemu w morderstwie, nie można go było umieścić na miejscu zdarzenia.

Sędzia zdecydował, że nie ma wystarczających dowodów, aby ława przysięgłych uznała, że ​​Madej tam był. Madej, który został tymczasowo aresztowany w oczekiwaniu na proces, został uwolniony.

Katarzyna W.

Informacja o morderstwie.

 

Sebastian Zuchliński – pomagał wszystkim, zamordowany maczetą

Tomasz Bubrowski skazany na 31 lat wiezienia, morderstwo Zuchlińskiego

27 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester