Masz Bitcoin uważaj, napad na właścicieli w UK

Masz Bitcoin uważaj, napad na właścicieli w UK

 

Pierwszy w historii Wielkiej Brytanii incydent z Bitcoinem: Uzbrojeni intruzi wtargnęli do domu na wsi i zmusili mężczyznę do przelania cybernetycznej waluty na ich konto.

Napad – uważany za pierwszy tego rodzaju w Wielkiej Brytanii – nastąpił, gdy wirtualna waluta zyskała wartość prawie 8 000 funtów za pojedynczą monetę.Czterech napastników w kominiarkach włamało się do domu. Związali żonę mężczyzny i położyli dziecko małżonki na wózku, grożąc mu pistoletem i zmuszając go do oddania im jego Bitcoinów.

Celem rabunku w poniedziałek rano był kupiec w wiosce Oxfordshire w Moulsford, gdzie nakręcono kilka odcinków serialu telewizyjnego Midsomer Murders. Bitcoin jest ulubioną walutą przestępców, ponieważ nie mogą jej śledzić urzędnicy rządowi, co bardzo utrudnia odnalezienie złodziei.Istnieje tylko w cyberprzestrzeni i można ją wymieniać anonimowo jednym kliknięciem myszy, a następnie wymieniać na normalne pieniądze.

Przerażeni pracownicy i uczniowie zostali zamknięci w pobliskiej niezależnej szkole, Cranford House, podczas gdy policja wysłała helikopter, aby śledzić podejrzanych, podczas gdy detektywi przepytali miejscowych i przetrząsali ich kosze na śmieci w poszukiwaniu wskazówek.Eksperci od krypto-walut powiedzieli, że rosnąca uwaga wokół Bitcoin może zachęcić innych przestępców do stosowania podobnych taktyk.

Rzecznik policji powiedział: „Około godziny 9.40 oficerowie zostali wezwani do zgłoszenia, że ​​przestępcy weszli do budynku mieszkalnego przy Reading Road i zagrozili jego mieszkańcom. Nikt nie został poważnie ranny podczas incydentu. Do poszukiwania napastników użyto helikoptera National Police Air Service.

„Oficerowie są szczególnie zainteresowani rozmową z każdym przejeżdżającym przez wioskę drogą Reading Road A329 między 7.30 a 10.30 rano w poniedziałek, kto ma zamontowaną kamerę samochodową lub ktoś z nagraniem z telefonu komórkowego. Dochodzenie jest na wczesnym etapie, ale prawdopodobnie nie była to przypadkowa rodzina.”

„Na tym etapie nie przeprowadzono żadnych aresztowań, a każdy, kto ma jakiekolwiek informacje dotyczące tego incydentu, proszony jest o kontakt z policją w Thames Valley pod numerem alarmowym 101 lub Crimestoppers anonimowo pod numerem 0800 555 111.”

Katarzyna Cz.

28 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime