Mastercard w Sądzie, odda każdemu 300 funtów.

Mastercard w Sądzie, odda każdemu 300 funtów.

 

MASTERCARD może zostać zmuszony do zapłacenia każdej dorosłej osobie w Wielkiej Brytanii 300 funtów po wniesieniu przeciwko spółce pozwu w wysokości 14 miliardów funtów.

W oświadczeniu po historycznym orzeczeniu Merricks powiedział: „Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej decyzji.

„Minęło prawie 12 lat, odkąd Mastercard został wyraźnie poinformowany, że złamał prawo, nakładając nadmierne opłaty za transakcje kartą, uszkadzając konsumentów przez dłuższy okres.

W rezultacie wszyscy musieliśmy płacić wyższe ceny w sklepach niż powinniśmy .

„Nadszedł czas, aby Mastercard przyznał się do poniesionych szkód, przeprosił brytyjską publiczność i zgodził się zapłacić należne odszkodowanie”. Początek tej sprawy rozpoczął się w 2007 roku, kiedy Komisja Europejska uznała, że ​​Mastercard naruszył prawo konkurencji w związek z tym, jak ustala opłaty między bankami i transakcjami.

 

W 2017 roku Competition Appeal Tribunal odrzucił roszczenie M. Merricka o odszkodowanie i stwierdził, że nie pozwoli na przeprowadzenie sprawy.

Obecnie sąd apelacyjny nakazał trybunałowi ponowne rozpatrzenie jego pierwotnego orzeczenia w sprawie, która jest największą skargą klasową w brytyjskiej historii prawnej.

Jeśli roszczenie Pana Merricksa wygra, wówczas każdy uprawniony do wypłaty otrzyma kwotę 300 GBP,. W odpowiedzi na orzeczenie Mastercard ogłosił, że jest gotów walczyć z pozew i jest skłonny pójść do Sąd Najwyższy.

„Mastercard nadal nie zgadza się zasadniczo z podstawą roszczenia , rozpoczyna się sprawa .

Konrad W

 

17 kwietnia 2019