Masowy grób do 800 niemowląt znaleziony w Irlandi

Masowy grób zawierający do 800 niemowląt do wykopania w Irlandii

 

Szczątków ludzkie znaleziono w pobliżu Tuam w hrabstwie Galway, w byłym  domu dziecka.

Masowy grób w Irlandii zawierający ciała do 800 dzieci zostanie wykopany.

Szczątki znaleziono w byłym domu matki i dziecka w pobliżu Tuam w hrabstwie Galway, w 2017 roku przez komisję badającą zarzuty o nadużycia w instytucjach religijnych.

Niektóre zostały znalezione w szambach, podczas gdy inne ciała leżały w podziemnych komorach.

Uważa się, że prawie 800 dzieci zmarło w domu dziecka, w latach 1925-1961, zarządzonych przez zakonnice katolickie z Bon Secours.

Wykopaliska mają zacząc się w drugiej połowie 2019 r. po przyjęciu ustawy w irlandzkim parlamencie, Taoiseach Leo Varadkar powiedział.
„Przewidujemy, że w Tuam będą wykopaliska w drugiej połowie 2019 roku, ponieważ musimy uchwalić ustawodawstwo w Oireachtas, dając nam, rządowi, uprawnienia do prowadzenia wykopalisk.”W międzyczasie możemy zacząć powoływać ekspertów i zespół naziemny, którzy będą wykonywać rzeczywistą pracę.” Nigdy tak naprawdę nie robiliśmy tego w Irlandii, w tej skali, więc mamy dużo do skonfigurowania, Dużo się uczyć, zanim to zrobimy.
„Nie jesteśmy do końca pewni, do czego zmierzamy, ale jako rząd jesteśmy przekonani, że jest to słuszne, aby usunąć szczątki i aby zapewnić tym dzieciom odpowiedni, przyzwoity pogrzeb, którego nie dostali. „

W następstwie zarzutów o śmierć, Komisja Śledcza ds. Domów Dziecka i Dziecka rozpoczęła badania wykopaliskowe a Komisja stwierdziła, że ​​było zszokowane odkrycie szczątków ludzkich w 17 z 20 podziemnych komór, które zbadał.

Martwe dzieci wahały się od 35 tygodni do dwóch lub trzech lat.

Agnieszka W

30 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *