Marynarka Brytyjska po Brexit zwiększy ochronę wód Brytanii

Marynarka Brytyjska po Brexit zwiększy ochronę wód Brytanii

 

Królewska Marynarka Wojenna zostanie wzmocniona w celu ochrony wód Wielkiej Brytanii po Brexit i zatrzymania armady łodzi rybackich z UE.

Królewska marynarka wojenna zostanie wzmocniona w celu ochrony wód Wielkiej Brytanii po Brexit, minister z Departamentu Wyjścia z Unii Europejskiej potwierdził, po obawach, że unijna „armada” łodzi rybackich spróbuje ograbić brytyjskie wody po Brexicie.

Pan Baker zasugerował również potencjalny wzrost środków finansowych dla Marynarki Wojennej, kiedy przysięgał, że rząd upewni się, że Marynarka Wojenna ma „odpowiednią zdolność”, która jest wymagana do „patrolowania naszych wód i egzekwowania przepisów zgodnie z wymaganiami”.

Limity połowów w Anglii, Walii i Irlandii Północnej są obecnie patrolowane przez najstarszą eskadrę liniowej marynarki wojennej, Eskadrę Ochrony Rybołówstwa, na którą składają się trzy patrole morskie typu River Class. Jego uwagi pojawiły po tym, jak Philip Hollobone, poseł Torysów z Kettering, powiedział Bakerowi, że wspólna polityka rybołówstwa jest „najgorszym aspektem naszego członkostwa w UE”.

Wcześniej, w tym miesiącu, w przemówieniu premiera w Mansion House, Theresa May ogłosiła, że ​​Wielka Brytania odzyska kontrolę nad rybołówstwem i „dostępem do naszych wód” po Brexicie, gdy nakreśłiła przyszłość Wielkiej Brytanii po opuszczeniu Unii Europejskiej.

Zwiększona ochrona Marynarki Wojennej po Brexicie również została przyjęta z zadowoleniem przez brytyjską opinię publiczną, w czasie, kiedy napięcia z Rosją nasiliły się, w związku z atakiem na Siergieja Skripala i jego córkę na początku tego miesiąca. Rosja regularnie testuje cierpliwość swoich europejskich rywali, naruszając konkurencyjne terytorium za pomocą odrzutowców i statków.

Konrad W

18 marca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka