Martyna Ogonowska, lat 18 skazana na 17 lat, zabiła Filipa Jaskiewicza. Peterborough

 Martyna Ogonowska, lat 18 skazana na 17 lat, zabiła Filipa Jaskiewicza. Peterborough

 

Martyna Ogonowska, lat 18, została uwięziona na co najmniej 17 lat po tym, jak zadźgała Filipa Jaskiewicza na śmierć w Peterborough. 

Martyna Ogonowska, 18 lat, twierdziła, że ​​zapomniała, że ​​miała nóż w ręku podczas kłótni po wieczornym  w Peterborough. 

Sąd usłyszał, że para spotkała się tylko trzy dni przed śmiertelnym pchnięciem nożem 31 października 2018 roku.

W wyniku sekcji zwłok w szpitalu w Peterborough zmarł z powodu pojedynczej rany kłutej w klatce piersiowej.
Ogonowska twierdziła, że ​​wyciągnęła nóż z jego piersi i powiedziała sądowi, że chce wezwać karetkę i powstrzymać 23-latka przed krwawieniem – ale uciekła z dwoma przyjaciółmi.

Jury skazało dziś Ogonowską na zabicie pana Jaskiewicza i została skazana na dożywocie i musi odsiedzieć  najmniej 17 lat.

Sędzia David Farrell powiedział: „Jest tylko jedno zdanie, które sąd może nałożyć: areszt na całe życie. Wziąłaś nóż na scenę, by mieć go do wykorzystania jako broń i użyłeś tego noża do popełnienia morderstwa.

„To było zabójstwo, które miało miejsce publicznie, na ulicy w dzielnicy mieszkalnej i w obecności dwóch świadków. „Mamy wiele czynników łagodzących niestety jestem przekonany, że twoim zamiarem w tej sprawie było spowodowanie naprawdę poważnych obrażeń ciała zamiast zabijania.

„Doszedłem do tego wniosku, ponieważ był to pojedynczy cios,  uderzyłeś w jego serce i zdałeś sobie z tego sprawę, kiedy wyciągnąłeś nóż.

„Ale faktem jest, że był to pojedynczy cios podczas incydentu i powoduje, że nie jestem pewien, czy miałeś zamiar zabić.” 

Sędzia Farrell nałożył karę pozbawienia wolności na całe życie ale co najmniej 17 lat musi odsiedzieć za  morderstwo.

Ogonowska została również skazana na 18 miesięcy za posiadanie ostrza noża

Zabity Polak.

26 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Birmingham