Marta Grzelak prawnik w Wielkiej Brytanii. Zaufaj naszej kancelarii.

Kancelaria McHale and Company Solicitors  – najlepsza w UK

 

Jeśli szukasz dobrej , z dobrym podejściem do klienta, nie drogiej i sumiennej Kancelarii na Terenie Wielkiej Brytanii polecamy Kancelarię McHale and Company Solicitors.

Kancelaria ma kilka oddziałów nawet w Londynie. Pracuje u niej wielu wykwalifikowanych po studiach także Polskich prawników.

Szefem Polskiego działu Polskiego i Partnerem Kancelarii jest pani Marta Grzelak.

W dniu 28 kwietnia 2016 r. kancelaria McHale & Co Solicitors obchodziła jubileusz 15-lecia istnienia. Była to doskonała okazja dla wszystkich pracowników aby razem z partnerami biznesowymi kancelarii i zaproszonymi gośćmi świętować sukces w miejscowej restauracji.

Firma początkowo zatrudniała tylko 7 osób i zajmowała niewielkie biuro w Levenshulme. Przez piętnaście lat istnienia kancelaria McHale & Co Solicitors zdobyła nie tylko mocną pozycję na rynku, ale przede wszystkim uznanie szerokiego grona klientów.

Obecnie kancelaria ma 3 oddziały w Manchester z główną siedzibą w  Altrincham. Pozostałe dwa biura mieszczą się w Heywood – Waldron & Schofield oraz Stretford – J Arnold Hancock & Co i zatrudnia blisko 50 osób. Aby wyjść naprzeciw potrzebom swoim klientom z południowej Anglii, zostało otwarte również biuro w Londynie.

 

 

 

 

Czym zajmuje się kancelaria:

McHale & Co obsługuje zarówno klientów biznesowych jaki i klientów indywidualnych.

Kancelaria zatrudnia specjalistów w następujących dziedzinach prawa:

Obsługa prawna kupna/sprzedaży nieruchomości prywatnych i handlowych,

Odzyskiwanie odszkodowań powypadkowych (PI)

Prawo cywilne,

Spory gospodarcze,

Prawo budowlane,

Prawo karne (reprezentacja na zasadzie klienta prywatnego),

Prawo pracy,

Prawo rodzinne,

Zmiany stopy procentowej,

Prawo najmu,

Ubezpieczenie spłacenia zadłużenia  (PPI),

Roszczenia związane z implantem piersi (PIP),

Wykroczenia drogowe, – OCHRONA PRAWA JAZDY

Sporządzanie testamentów oraz sprawy związane z podatkiem od spadku,

Pełnomocnictwa (upoważnienia),

Uzyskiwanie brytyjskiego obywatelstwa,

Odzyskiwanie opłat za domy opieki.

DEPORTACJE

To co wyróżnia kancelarię McHale & Co Solicitors na tle innych kancelarii w Wielkiej Brytanii to wspaniała reputacja, którą zyskała wśród polskiej społeczności. Klienci bardzo cenią sobie możliwość przedyskutowania ważnych kwestii prawnych w ich rodzimym języku. Ponadto dobre ceny i dobre podejście do klienta.

 Dzwoń do nas po poradę  – 0161 928 38 48 lub 07940 859 318 Marta Grzelak

http://polskiprawnikuk.co.uk/

Sprawy rodzinne:

Nasi prawnicy specjalizujący się w sprawach rodzinnych należą do zrzeszenia ‘Resolution’, którego celem jest polubowne zakończenie spraw rodzinnych. Dlatego też skupiają się na tym, by doprowadzić do najprostszego i najszybszego rozwiązania problemów, których wynik okaże się zadowalający dla klienta. Do spraw, którymi się zajmujemy należą m.in.

Sprawy rozwodowe oraz orzekanie o nieważności małżeństwa

Rozstrzyganie sporów dotyczących podziału majątku

Ustalenie separacji w stosunku do osób zamężnych i niezamężnych

Rozwiązywanie sporów wynikających z pożycia bez zawarcia związku małżeńskiego oraz umów

Sporządzanie umów przed- i pomałżeńskich

Ustalanie opieki nad dziećmi

Ustalanie praw dziadków w stosunku do wnuków

Prowadzenie mediacji.

Wyroki sądowe o zakazie zbliżania się

Kwestie alimentacyjne

Dopasowujemy się do potrzeb klienta i wychodzimy naprzeciw jego oczekiwaniom, w związku z czym czas i miejsce spotkań dobieramy tak, by mu najbardziej odpowiadały. Udzielamy jasnych i przydatnych wskazówek. Doskonale wiemy, że tego typu sprawy są dość trudne i emocjonalne, dlatego wykazujemy się cierpliwością i ogromnym zrozumieniem.

Rozwód

Rozwód to bardzo stresujące wydarzenie, dlatego nasi prawnicy koncentrują się na tym, by doprowadzić do jego najszybszego zakończenia. Czerpiąc z posiadanej wiedzy i doświadczenia udzielają sprecyzowanych i rzetelnych porad prawnych, dzięki którym można zredukować czas trwania procesu do niezbędnego minimum. Osobą w naszej firmie, która jest odpowiedzialna za prowadzenie tego rodzaju spraw jest Polka – mecenas Marta Grzelak, więc osoby oczekujące porady prawnej w języku polskim nie muszą obawiać się wystąpienia barier językowych.

Rozwód z prawnego punktu widzenia

Wielu osobom wydaje się, że postępowanie rozwodowe jest trudne i toczy się bardzo długo. W rzeczywistości jednak proces ten trwa około 6 miesięcy, chyba że zaistnieją dodatkowe okoliczności, które spowodują wydłużenie tego okresu. Jedynym powodem, na podstawie którego orzekany zostaje rozwód, to nieodwracalny rozkład pożycia małżeńskiego. Ten z kolei można stwierdzić, gdy wystąpi jedna z pięciu przesłanek zawartych w Matrimonial Causes Act 1973. Do przesłanek tych należą:

 • dopuszczenie się zdrady przez osobę, przeciwko której wnoszony jest pozew rozwodowy i nieakceptowanie tego faktu przez osobę, która wnosi o rozwód
 • przejawianie przez partnera zachowań, których osoba wnosząca pozew rozwodowy nie musi akceptować
 • odejście jednego z małżonków, przeciwko któremu wnoszony jest pozew rozwodowy od osoby, która składa przeciwko niej pozew na okres przynajmniej dwóch lat
 • brak wspólnego pożycia małżeńskiego przez okres co najmniej dwóch lat i obopólne wyrażenie zgody na rozwiązanie małżeństwa
 • brak wspólnego pożycia małżeńskiego trwający przynajmniej pięć lat

 

Ulec wypadkowi można wszędzie – w pracy, podczas podróży samochodem, na wakacjach, przebywając w budynku użyteczności publicznej itp. Każdej osobie, która odniesie obrażenia lub poniesie straty w jego wyniku przysługuje prawo do ubiegania się o odszkodowanie powypadkowe. Nasz doświadczony zespół pracowników pomoże Ci uzyskać jak największe zadośćuczynienie i w zrozumiały sposób wyjaśni zawiłości obowiązującego prawa. Osobą, która pośredniczy we wszystkich tego typu sprawach jest nasza współwłaścicielka – mecenas Marta Grzelak, która płynnie mówi w języku polskim, więc mogą Państwo liczyć na bezproblemową obsługę w ojczystym języku.

Z naszych usług może skorzystać każdy, kto w ostatnich trzech latach uległ wypadkowi i chce starać się o zadośćuczynienie za doznane z tego tytułu krzywdy. Sprawy, w których się specjalizujemy to:

 • Wypadki w pracy
 • Błędy i zaniedbania w sztuce lekarskiej
 • Wypadki samochodowe i rowerowe
 • Potknięcia i poślizgnięcia
 • Uszczerbek na zdrowiu powstały na skutek popełnienia przestępstwa (ofiary pobić, napadów, gwałtów)
 • Choroby zawodowe

Pamiętaj, że warto walczyć o swoje prawa i podjąć próbę odzyskania odszkodowania. Być może po wypadku będziesz wymagał intensywnego leczenia, rehabilitacji lub będziesz musiał skorzystać z konsultacji u specjalisty, a pieniądze otrzymane w ramach zadośćuczynienia pomogą Ci to sfinansować. Pracownicy naszej kancelarii pomogą Ci dopełnić wszystkich koniecznych formalności. Poza tym udzielą Ci potrzebnego wsparcia, doradzą najlepsze rozwiązania i będą na bieżąco informować o postępach w sprawie. Z naszą pomocą proces roszczeniowy przebiegnie sprawnie, a szanse na jego korzystne zakończenie znacznie wzrosną.

Nasza polsko-angielska kancelaria prawna zajmuje się sprawami dotyczącymi spisywania testamentów, regulowania spraw spadkowych oraz opieki nad osobami ubezwłasnowolnionymi. Rozumiemy, że nasi klienci chcą zaplanować swoją przyszłość i zabezpieczyć się na każdą ewentualność, dlatego proponujemy im najlepszą możliwą opiekę prawną. Dopełniamy wszystkich kwestii prawno-administracyjnych i gwarantujemy profesjonalną obsługę w języku polskim. Z naszych usług może skorzystać każdy Polak mieszkający w Anglii i Walii. Doradztwem w wyżej wspomnianym zakresie trudni się współwłaścicielka naszej firmy, mecenas Marta Grzelak.

Zakres oferowanych przez nas usług obejmuje:

 • Sporządzanie testamentów
 • Kuratelę, czyli organizowanie pełnomocnictw do reprezentowania osób, które zostały pozbawione zdolności do wykonywania czynności prawnych
 • Reprezentowanie w sprawach spadkowych
 • Dopełnianie kwestii podatkowo-spadkowych
 • Rozstrzyganie sporów spadkowych

Jesteśmy specjalistami, którzy posiadają ponad trzydziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw spadkowo-testamentowych. Naszymi największymi zaletami są chęć pomocy drugiemu człowiekowi, empatia i nastawienie na potrzeby klienta. Możesz się do nas zgłosić osobiście lub w imieniu członka rodzin

Wszedłeś w konflikt z prawem i potrzebujesz pomocy profesjonalnego prawnika, który pomoże Ci przejść przez ten trudny dla Ciebie okres? Jednym z obszarów działań naszej kancelarii jest właśnie świadczenie usług z zakresu prawa karnego. Zajmujemy się różnymi rodzajami spraw, począwszy od tych, które dotyczą kradzieży i oszustw, aż po związane z narkotykami, przemocą, napadami i przestępstwami drogowymi. Udzielamy także porad dotyczących spraw związanych z jazdą pod wpływem alkoholu i utratą prawa jazdy. Wspieramy klienta na każdym etapie postępowania i staramy się zastosować rozwiązania, które zapewnią pozytywne zakończenie sprawy.

Zdajemy sobie sprawę, że kupno nieruchomości w Wielkiej Brytanii jest transakcją złożoną, a aspekty prawne różnią się od tych, z którymi mamy do czynienia w Polsce. Zawsze staramy się wyjaśnić wszelkie terminy prawne, jak i cały  przebieg procesu w sposób jak najbardziej przystępny dla klienta.

Naszym klientom gwarantujemy fachowe doradztwo z zakresu kupna, sprzedaży i najmu nieruchomości. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i właścicieli przedsiębiorstw. Udzielamy porad z zakresu dokonywanych transakcji wynikających z dzierżawy budynku, optymalizacji kosztów z tym związanych i wdrażania zaplanowanych rozwiązań w nowo powstałych lokalach.

Nadzorujemy cały proces przenoszenia tytułu własności nieruchomości. Jeśli chcesz kupić lub sprzedać nieruchomość, albo wziąć pożyczkę pod hipotekę – nasi zdolni i przyjaźni prawnicy chętnie wesprą Cię w tym przedsięwzięciu. Pomagamy też nabyć lub zbyć nieruchomości handlowe zarówno osobom fizycznym, jak i podmiotom gospodarczym. Zajmujemy się transferem nieruchomości na dodatkowe osoby oraz rekredytowaniem.

Sprawnie prowadzimy cały proces prawny od momentu wyboru nieruchomości przez klienta, poprzez  moment odbioru kluczy, aż do zapłaty podatku w imieniu klienta do rejestracji w księgach wieczystych.

 Dzwoń do nas po poradę  – 0161 928 38 48 lub 07940 859 318 Marta Grzelak

http://polskiprawnikuk.co.uk/

19 maja 2017