Mariusz Cielecki, Mariusz Perliński wygrali deportację spania na ulicy

Mariusz Cielecki, Mariusz Perliński wygrali deportację, możesz spać na ulicy

 

Niesamowita wygrana.

Łotysze i dwaj Polacy wygrywają prawną bitwę z Home Office dotyczącą deportację  po tym, jak skarżą się na dyskryminację.

Trzech mężczyzn z Europy Wschodniej wygrało walkę w Sądzie Najwyższym z ministrami Home Office po tym, jak powiedziano im, że mogą zostać deportowani w wyniku spania na ulicy.

Łotewscy Gunars Gureckis i Polacy Mariusz Cielecki i Mariusz Perliński powiedzieli, że ministrowie przyjęli politykę która decydowała o deportacji ich z Wielkiej Brytanii, która była nieuzasadniona i dyskryminująca.

Prawnicy reprezentujący Home Office nie zgodzili się i zakwestionowali roszczenia mężczyzn.

 

Ale sędzia Sadu w czwartek stwierdził, że polityka była niezgodna z prawem.

Czy wyrok otwiera możliwość spania na ulicy na emigrantów z UE cóż…

To pokazuje jednak że jeśli grozi ci deportacja albo twoje benefity są zatrzymane aby iść do Sądu gdyż Sądy w Wielkiej Brytanii wynika z tego, że podejmują decyzje proeuropejskie.

Three eastern European men have won a High Court fight with Home Office ministers after being told they could be deported as a result of sleeping rough.

Latvian Gunars Gureckis and Poles Mariusz Cielecki and Mariusz Perlinski said ministers had adopted a policy on rough sleepers from other European Union member states which was unjustified and discriminatory.Lawyers representing the Home Office disagreed and disputed the men’s claims.But a judge on Thursday concluded that the policy was unlawful.

Konrad W

 

15 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK