Marihuana będzie dostępna w NHS od 1 listopada na wyspach

Marihuana będzie dostępna w NHS od 1 listopada na wyspach

 

Lekarze będą mogli przepisać produkty z konopi indyjskich pacjentom już w przyszłym miesiącu – poinformował Sajid Javid. Home Secretary oznajmił, że zacznie wydawać recepty od 1 listopada. Nowe zasady obowiązują w Anglii, Walii i Szkocji.

Ustanawiając nowe przepisy dotyczące produktów na bazie konopi indyjskich do zastosowań leczniczych, Javid powiedział:

„To wprowadza te produkty bezpośrednio do istniejących ram prawnych. „Przepisy te nie są celem samym w sobie. ACMD (Rada Doradcza ds. Nadużywania Narkotyków) przeprowadzi długoterminowy przegląd konopi indyjskich, a Narodowy Instytut Zdrowia i Opieki Doskonałości (Nicea) został zlecony, aby zapewnić porady dla klinicystów do października przyszłego roku.

Rząd będzie uważnie monitorował wpływ polityki, ponieważ baza dowodów rozwija się i dokonuje przeglądu, kiedy ACMD przedstawia swoją ostateczną opinię. „Matka Alfie, Hannah Deacon, powiedziała:

” Dzisiaj jest ważny dzień dla każdego pacjenta i rodziny z cierpiącym dzieckiem, które chcą uzyskać dostęp do marihuany. „Apelujemy do świata medycznego o zajęcie się tymi reformami, aby mogły pomóc dziesiątkom tysięcy ludzi, którzy pilnie potrzebują pomocy. „Osobiście widziałem, jak zmieniło się życie mojego syna z powodu medycznej marihuany, którą teraz przepisał. „Jako rodzina stanęliśmy przed jego śmiercią. Teraz stajemy przed jego życiem, pełni radości i nadziei, co jest życzeniem dla każdej osoby w tym kraju, która mogłaby skorzystać z tego leku.

Profesor Mike Barnes, ekspert medyczny zajmujący się marihuaną, który uzyskał pierwszą długoterminową licencję na jego używanie dla Alfie, powiedział: „Ta informacja zmieniła pozycję Wielkiej Brytanii w tej ekscytującej i rozwijającej się dziedzinie. „Wielu moich kolegów medycznych nie ma pewności co do korzyści. „W końcu konopie medyczne były w Wielkiej Brytanii nielegalne od pokoleń. Zachęcam ich jednak do przyjęcia tych zmian. „W porównaniu z wieloma lekami farmaceutycznymi, produkty marihuany produkowane w całości z roślin są wyjątkowo bezpieczne i, jak wykazały ostatnie głośne przypadki, mogą przynieść radykalną poprawę u pacjentów”.

Wstępna recenzja przeprowadzona przez głównego doradcę medycznego Dame Sally Davies stwierdziła, że ​​istnieją dowody marihuana ma korzyści terapeutyczne. Rada Doradcza ds. Nadużywania Narkotyków (ACMD), która przeprowadziła drugą część przeglądu, powiedziała, że ​​lekarze powinni mieć możliwość przepisywania marihuany, pod warunkiem, że produkty spełniają normy bezpieczeństwa.

Zalecił, aby produkty lecznicze pochodne konopi zostały umieszczone w wykazie 2 rozporządzenia w sprawie nadużywania narkotyków z 2001 r. Wyjaśniając nowe przepisy dotyczące produktów na bazie konopi indyjskich do zastosowań leczniczych, Javid powiedział:

„To wprowadza te produkty bezpośrednio do istniejących ram medycznych . Konopie zostały wcześniej sklasyfikowane jako leki z listy 1, co oznacza, że ​​uważa się, że nie mają one wartości terapeutycznej, ale można je wykorzystać do celów badawczych z licencją Home Office. Javid powiedział, że aby stanowić produkt na bazie konopi indyjskich do użytku leczniczego, muszą zostać spełnione trzy wymagania.

– Oznacza to, że „musi to być preparat lub produkt zawierający konopie indyjskie, żywicę konopi, kanabinoid lub pochodną kanabinoiny; jest produkowany do celów leczniczych u ludzi; jest produktem leczniczym lub substancją lub preparatem do stosowania jako składnik lub do produkcji składnika produktu leczniczego „. 

Konrad W

 

11 października 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *