Marek Zakrocki aresztowany za próbę przejechania szefa Baru

Marek Zakrocki aresztowany za próbę przejechania szefa Baru

 

Polski zwolennik Britain First próbował przejechać szefa baru curry

Zwolennik Britain First próbował przejechać swoją furgonetką szefa azjatyckiej restauracji, kilka godzin po tym, jak powiedział policji: „Zamierzam zabić muzułmanina, robię to dla Wielkiej Brytanii”.

Marek Zakrocki wykonał nazistowskie pozdrowienie i wykrzyczał „biała siła”, gdy próbował wjechać w Kamala Ahmeda, kilka dni po ataku terrorystycznym w Finsbury Park w czerwcu. 48-latek nie trafił jednak w Ahmeda, a uderzył w okno restauracji Spicy Nights w Harrow.

Kilka godzin wcześniej Zakrocki wypił dwie butelki wina, zanim wdał się w kłótnię z żoną i zaatakował ją w ich domu. Następnie uzbroił się w nóż i odjechał, mówiąc żonie i córce, że zamierza zaatakować meczet i zranić kilku muzułmanów.

Sąd usłyszał, jak Zakrocki wykorzystał swoją furgonetkę, by zablokować drogę przed restauracją wieczorem 23 czerwca, w rocznicę głosowania w sprawie Brexitu. Brat pana Ahmeda próbował powstrzymać Zakrockiego, który zaatakował somalijską kobietę na ulicy.

Zakrocki został oskarżony o usiłowanie zabójstwa, ale te zarzuty zostały odrzucone, a później przyznał się do niebezpiecznej jazdy i ataku na żonę. Zarzut próby spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała i noszenia noża w Northolt Road, Harrow, nakazano wpisać w aktach.

Sędzia Anthony Leonard QC przekazał oskarżonego do aresztu, do czasu wydania wyroku 12 stycznia.

Konrad W

 

10 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime