Marek Wojciechowski zabił samochodem rodzinę z Cork

Marek Wojciechowski zabił samochodem rodzinę irlandzką w Cork

 

Irlandka, która straciła całą rodzinę w tragicznym wypadku samochodowym w UK, została zaproszona do Westminsteru.

Elber Twomey została zaproszona do odwiedzenia Westminsteru jako gość Parlamentarnej Komisji Doradczej ds. Bezpieczeństwa Transportu (PACTS).Młoda kobieta z Cork opowie o swoich doświadczeniach ze stratą z powodu tragedii na drodze – i przedstawi, jej zdaniem konieczne kroki, aby zapewnić, że żadna inna rodzina nie zginie w takim wypadku.

Elber już pomaga policji Síochana w działaniach zespołu szkoleniowego kierowców i jak najlepiej radzić sobie z kierowcami z „dużym ryzykiem”.Twomey straciła w wypadku syna, Oisina (16 miesięcy) i jej nienarodzoną córeczkę, Elber Marie, podczas kolizji czołowej w Torquay, Devon w dniu 6 lipca 2012 roku po tym jak polski kierowca taksówki, Marek Wojciechowski (26), celowo wjechał w samochód rodziny Twomey – Volkswagena Golfa.

Mąż Elbera, Con (38), zmarł prawie dziesięć miesięcy później w wyniku powikłań po wypadku.Młoda kobieta przetrwała pomimo straszliwego urazu głowy, przechodząc 19 oddzielnych operacji po wypadku.

Polak wyjechał w samobójczą noc, poszukiwany przez policję w Devon jako „osoba wysokiego ryzyka”.Wjechał w samochód rodziny w ostatnim dniu ich wycieczki w UK po tym, jak policjant z Devon zasygnalizował mu, żeby zjechał na pobocze.Policja w Devon i inne siły brytyjskie zmieniły protokoły szkoleniowe dotyczące radzenia sobie z kierowcami „wysokiego ryzyka”.

Marek Wojciechowski

Suicidal taxi driver Marek Wojciechowski

 

Elber poświęciła swoje życie kampanii na rzecz bezpieczeństwa drogowego i zapewni dodatkowe zasoby i szkolenia dla policjantów.RSA wręczyła Elber specjalną nagrodę w uznaniu za odważną kampanię.

„Konferencja (Westminster)” na temat Zmniejszanie liczby samobójstw na drogach brytyjskich ” jest pierwszą konferencją tego typu” – powiedziała Elber.

Kobieta złożyła szczególny hołd nadinspektorowi Aidanowi Reidowi za pracę, którą zrobił z brytyjskim organem bezpieczeństwa policji TISPOL, w celu zwiększenia bezpieczeństwa.Elber powiedziała, że ​​nigdy nie myślała, że ​​może wybaczyć Wojciechowskiemu za to, co zrobił w 2012 roku, ale jej wiara pomogła jej przezwyciężyć.Elber powiedziała, że ​​również ważne jest, aby poznała wdowę po Wojciechowskim- Agnieszkę, aby podkreślić, że nie wini jej za to, co się stało.

 

Crash scene: The Polish taxi driver's Vauxhall Vectra (right) crashed into the Irish family's Volkswagen Gold (left) in Torquay, Devon

Rodzina

Elber and Conor Twomey with baby Oisin

Katarzyna Cz

photo/independent

 

17 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime