Marek Sitko pobił wuja na śmierć w kłótni o czynsz. Rasharkin

Marek Sitko pobił wuja na śmierć w kłótni o czynsz. Rasharkin

 

W sądzie oskarżono Polaka o pobicie wuja ze skutkiem śmiertelnym.

Sąd Magistratu Ballymena usłyszał, że  36-letni Marek Sinko został początkowo aresztowany i przesłuchany w sprawie śmierci 53-letniego Eugeniusza Sinko, dopiero wtedy –  gdy policja otrzymała raport  patologa stwierdzający, że przyczyną zgonu było  „urazowe uszkodzenie mózgu” trzeciego stopnia – podjęto decyzję o wszczęciu przeciwko niemu oskarżenia o morderstwo.

Ciało 53-letniego Sinko, robotnika, który mieszkał w Rasharkin od wielu lat, znaleziono na podwórku domu przy Townhill Road, gdzie wuj i bratanek mieszkali razem.

W sądzie komisarz PSNI opisał, w jaki sposób ofiara doznała 63 obrażeń.

Opisał, w jaki sposób urazy mózgu były oceniane w skali jeden do trzech, gdzie trzy oznacza najpoważniejsze urazy, a obrażenia w tej kategorii spowodowane są takimi zdarzeniami, jak upadek z dużej wysokości, poważne kolizje drogowe lub poważna napaść.

Policjant powiedział sądowi, że Marek Sinko twierdził, że pięciokrotnie uderzył swojego wuja podczas , jak sam przyznał, „brutalnej” walki o pieniądze na czynsz, i dalej twierdził, że jego wuj wyszedł na zewnątrz, żeby się umyć po bójce, a on poszedł się spać.

„Zostało to zakwestionowane przez raport patologa, który stwierdza, że ​​ofiara była nieprzytomna w ciągu kilku minut od ataku, jeśli nie wcześniej,” powiedział starszy oficer śledczy. Dodał, że policja ma również dowody ” sprzątania miejsca zdarzenia” w poplamionej krwią kuchni i że ciało pana Sinko „mogło zostać wywleczone z kuchni na zewnątrz domu”.

Powiedział sądowi, że oprócz przyznania, że atak był „brutalny”, oskarżony przyznał również, że „w żadnym momencie jego wujek nie próbował się bronić”.

Adwokat obrony Stewart Ballantine powiedział, że sam oskarżony „przyznaje, że jest to tragiczna sytuacja dla tego człowieka i jego rodziny” i że „nigdy nie miał zamiaru zranić swojego wuja”.

Sędzia Broderick powiedział, że wypuści oskarżonego z aresztu , do czasu następnej rozprawy, na podstawie wszystkiego, co usłyszał o jego historii aresztu. Jednak Sinko został w areszcie po tym, jak PPS powiedział, że zamierzają odwołać się od decyzji sędziego. Podczas gdy apelacja zostanie rozpatrzona w Sądzie Najwyższy.

Sinko pojawi się ponownie w magistrates’ court 14 czerwca.

Katarzyna Cz.

 

23 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime