Mają aż 10 dzieci ale chcą następne w Lincolnshire

 

Mają aż 10 dzieci ale chcą następne w Lincolnshire


Rodzice, którzy mają 10 dzieci, wydają 1000 funtów miesięcznie na jedzenie i żyją w dwóch połączonych domach chcą mieć kolejne dziecko.

Nie ma się co dziwić, że z 10 dzieci Louise i Clive Andrews wydają ponad 1000 funtów miesięcznie na artykuły spożywcze. Para z Lincolnshire ma trzy córki i siedmiu synów, a ich najmłodsze dziecko – Kegan, ma zaledwie pięć miesięcy.

Każdego tygodnia kupują 15 opakowań płatków zbożowych, 10 kilogramów ziemniaków i 28 litrów mleka. Potrzebują też dwóch samochodów, używają całej sypialni jako garderoby i mieszkają w dwóch połączonych domach z sześcioma sypialniami. Pomimo licznego potomstwa – i nieuchronnie dużych kosztów związanych z ich wychowaniem – rodzice mówią, że chcą mieć kolejne dziecko.

Clive powiedział: „Posiadanie 10 dzieci jest absolutnym błogosławieństwem.” Jest to praca 24/7, przez całą dobę, ale lubię to. „

W tej chwili jedyną rzeczą, która powstrzymuje parę przed posiadaniem dziecka nr 11, jest zły stan zdrowia Louise. Podczas ostatnich trzech ciąż cierpiała na ciężkie kołatanie serca, a lekarz zalecił jej, aby nie miała więcej dzieci. „Gdyby nie fakt, że tak źle zniosłam ciążę z Keganem, mogłabym mieć kolejną 10-tkę”, wyjaśnia mama.

Clive, 50-letni tata przebywający w domu, zgadza się, że po rozwiązaniu kwestii dotyczących zdrowia żony , na pewno będą mieć więcej dzieci.

Rodzina często chodzi do lokalnego parku, na „budżetowy” piknik dla 12 osób. Podczas gdy Kegan jest najmłodszy w gromadce, Bradley, 17 lat, jest najstarszy. Dzieci mają ponad 100 par skarpetek, 100 par spodni i około 40 par butów, co kosztuje rodzinę tysiące funtów.

Ubrania są przechowywane w sypialni zamienionej na garderobę. „Spędzam tu trochę czasu, powiedziałabym, że około godzinę każdego dnia, bo muszę wszystko wyprasować.”

Duża rodzina wynajmuje dwa domy z trzema sypialniami-każdy, chociaż nie było jasne, czy dostają benefity. Hallan, 14 lat, mówi: „Nigdy nie czujesz się samotny, bo zawsze ktoś jest w domu”. Jednak, jego ośmioletnia siostra Frankie nie jest pewna, czy kolejne dziecko jest dobrym pomysłem. „Myślę, że w tym domu jest już wystarczająco dużo dzieci! powiedziała.

 

Louise and Clive Andrews, from Lincolnshire, have three daughters and seven sons

 

Katarzyna Cz. photo/mirror

 

2 listopada 2017