Macron 31 października to „KOŃCOWY termin BREXIT”

Macron 31 października to „KOŃCOWY termin BREXIT”

 

EMMANUEL Macron Prezydent Francji  –  wykluczył kolejne opóźnienie Brexitu, wzywając przywódców UE do rozprawienia się z Wielką Brytanią, chyba że nowy premier zaproponuje drugie referendum.

Prezydent Francji nalegał, aby 31 października był „ostatecznym ostatecznym terminem”, aby zapobiec wtrącaniu się Wielkiej Brytanii w sprawy UE.

Przekazał swoje ultimatum „bierz lub zostaw” w języku angielskim jako ostrzeżenie dla następcy Theresy May na nr 10. Przemawiając z Pałacu Elizejskiego, Macron powiedział: „Myślę, że jest to ostateczny, ostateczny termin, ponieważ nie chcę, aby Nowa Komisja i nowy wykonawca zajęli się tym.

 

Uważa, że ​​inne opóźnienie może pozwolić Wielkiej Brytanii na wpływanie na kolejnych przewodniczących Komisji Europejskiej i Rady.

Oczekuje się, że Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej, odstąpi od swojej roli 1 listopada, w tym samym czasie Wielka Brytania ma opuścić blok.

Ale Macron obiecał złagodzić swoje stanowisko, jeśli Wielka Brytania zorganizuje drugie referendum lub całkowicie zrezygnuje z Brexitu.

Powiedział:

„Jest wykonalne, jeśli mamy perspektywę nowego referendum lub całkowicie nowego systemu, który byłby do przyjęcia dla 27 i naszego negocjatora”.

Konrad W

 

4 czerwca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit