Maciej Wincenciak śmierć ze skoku centrum handlowego w Hull

Maciej Wincenciak śmierć ze skoku centrum handlowego w Hull

 

Mężczyzna popełnił samobójstwo skacząc z najwyższego piętra centrum handlowego po wysłaniu sms swojej byłej dziewczynie, mówiąc, że chce „iść do nieba”

Przerażeni ludzie widzieli, jak bezdomny Maciej Wincenciak wspina się po barierkach na najwyższym piętrze Centrum Handlowego Princes Quay w Kingston nad Hull, po czym spadł z wysokości ok 18 metrów. 43-latek, który spał w Queens Gardens w tamtym okresie, doznał dużych pęknięć czaszki i zginął „natychmiast” po uderzeniu w ziemię, co miało miejsce 3 kwietnia.

Pan Wincenciak przeprowadził się do Wielkiej Brytanii z Polski w 2010 roku. Badanie jego śmierci w tym tygodniu wykazało, że cierpiał na zaburzenia osobowości i alkoholizm. Rozpoczął romans z rodaczką, Anną Kadziak, w 2013 r. Po tym, jak para spotkała się na angielskiej uczelni. Jednak związek zakończył się, kiedy Wincenciak zaczął otaczać się nowym kręgiem przyjaciół. Panna Kadziak w końcu zakończyła ten związek w zeszłym roku i znalazła sobie nowego partnera. Jednak pan Wincenciak był zazdrosny o jej nowego partnera i próbował wtargnąć do jej domu, uzbrojony w noże, będąc pod wpływem narkotyków. Został uwięziony na trzy miesiące, ale kiedy wyszedł, zmuszony był spać na dworze, ponieważ został eksmitowany z domu w Great Thornton Street.

Pan Wincenciak próbował skontaktować się z byłą partnerką w następnych miesiącach, ale dopiero w niedzielę, 2 kwietnia, spotkał się z panną Kadziak i jej córką osobiście. Powiedziała: „Wydawał się przygnębiony, zapytał, czy może pożyczać 10 funtów i poprosił moją córkę, aby pomogła mu umówić się w Jobcentre”. Następnego dnia – na kilka godzin przed odebraniem sobie życia – Wincenciak wysłał wiadomość, mówiąc, że „wyjeżdża na wakacje”.

„On był typem osoby potrzebującej pomocy, myślę, że gdyby był trzeźwy, nie popełniłby samobójstwa”.Kobieta, która widziała skaczącego Wincenciaka opowiadała, jak była na najwyższym piętrze centrum handlowego, kiedy zobaczyła, że ​​pan Wincenciak wspinał się po balustradach, zanim skoczył.

Pracownicy ochrony przybyli z defibrylatorem, zanim przybyli sanitariusze i próbowali wykonać sztuczne oddychanie. Jednak nie byli w stanie przywrócić mu pulsu i jego zgon został ogłoszony o 18:58 . Główny koroner, profesor Paul Marks, stwierdził, że pan Wincenciak popełnił samobójstwo. Powiedział: „W mojej analizie faktów, wydaje mi się, że ten czyn był celowy i mężczyzna chciał zakończyć swoje życie”.

Konrad W

10 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire