Łukasz Majchrzykiewicz skazany za uprawianie konopi na strychu domu w Derry

 

Łukasz Majchrzykiewicz skazany za uprawianie konopi na strychu domu w Derry

 

Tata skazany za uprawianie konopi na strychu domu w Derry

37-letni Polak, ze stopniem naukowym w dziedzinie informatyki, został skazany na 20 miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie fabryki konopi w swoim domu w Londonderry.

Łukasz Majchrzykiewicz został złapany, gdy policja wkroczyła na teren jego posiadłości Landsdowne Road 17 grudnia 2015 roku.

Oficerowie odkryli na strychu nad garażem oskarżonego pewną ilość roślin konopi. Znaleźli również wagi cyfrowe, opakowania, amfetaminę, woreczki do podzielenia działek, wentylatory i lampy nagrzewające.

Pozwany, który przyznał, że prowadził fabrykę konopi i posiadał narkotyki, przyznał się także do bezprawnego wydobywania energii elektrycznej przez okres 730 dni, kosztu 1 155 funtów.

Powiedział policji, że kosztowało go 900 funtów, aby rozpocząć działalność i zamierzał sprzedać dojrzałe rośliny konopi indyjskich osobie, która dostarczyła mu nasiona.

Pozwany nie przyznał się do posiadania 27 gramów amfetaminy z zamiarem sprzedaży, ale w maju zeszłego roku został za to skazany.

Oskarżony przybył do Irlandii Północnej 12 lat temu ze swoją partnerką. Jest ojcem dwojga dzieci, jednego w wieku pięciu lat i drugiego 13-miesięcznego.

Sędzia McCaffrey powiedziała, że wartość roślin konopi znalezionych w domu oskarżonego wynosi 5000 funtów, a ich dochody potencjalnie wynosiły 14 000 funtów.

Sędzia McCaffrey dodała: „Są to poważne wykroczenia, a ci, którzy uprawiają i dostarczają narkotyki, tylko żerują na najsłabszych osobach w naszym społeczeństwie”.

Konrad W

http://www.belfasttelegraph.co.uk/news/northern-ireland/dad-jailed-for-cannabis-factory-in-attic-of-derry-home-36110936.html

8 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime