Łukasz Brejdak kierowca ciężarówki, skazany za przewóz pieniędzy

Łukasz Brejdak kierowca ciężarówki, skazany za przewóz pieniędzy

 

Kierowca ciężarówki Łukasz Brejdak „czuł, że coś jest nie tak”, ale planował przewieźć 170 000 funtów w gotówce z nielegalnych interesów.

Kierowca ciężarówki został skazany na karę więzienia po tym, jak zamierzał zabrać 170 000 funtów –pieniędzy z kryminalnego zródła-  z Worcestershire do Niemiec.

Łukasz Brejdak przyznał się do posiadania mienia kryminalnego po tym, jak znaleziono gotówkę ukrytą w jego ciężarówce w Redditch.

Odkryto 197,285 €, czyli równowartość około 170 000 £ 2 maja tego roku.

Oskarżyciel Michael Conry, powiedział, że Brejdak został aresztowany po tym, jak zauważono, że jego samochód ciężarowy ma różne tablice rejestracyjne z przodu i z tyłu.Pozwany powiedział policji, że zapłacono mu około 300 funtów za dostarczenie pieniędzy ukrytych za przednim fotelem pasażera owiniętym nieprzemakalną płócienną taśmą samoprzylepną.

Powiedział oficerom, że nie wie, ile gotówki jest w paczce i że zamierza zabrać ją do Polski. Zapytany, dlaczego pieniądze były ukryte, powiedział, że nie należą do niego, ale do kolegi.

Brejdak później powiedział, że odebrał paczkę w Polsce w dniu 28 kwietnia i miał dostarczyć ją do Niemiec, ale zamiast tego przywiózł ją do Anglii. Jednak później przyznał się, że pieniądze zostały mu wydane w Anglii przez „Polaka” w Redditch razem z telefonem komórkowym Nokia.

Obrońca Robin Howat, powiedział, że jego klient miał „ograniczoną rolę”, był „naiwny” i pomyślał, że coś jest nie tak, kiedy zobaczył rozmiar paczki.

Sędzia skazał go na sześć miesięcy więzienia, z czego połowę może spędzić w areszcie, a połowę na zwolnieniu warunkowym.

Katarzyna Cz

2 czerwca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime