Łukasz Bobojc deportowany z Devon. Wielka Brytania

 

Łukasz Bobojc deportowany z Devon. Wielka Brytania

 

Deportowany Polak skazany za kradzieże z włamaniem- między innymi w Honiton

Polski włamywacz został skazany za okradzenie 15 domów w Devon – w tym w Honiton – w celu sfinansowania swoich prób uniknięcia deportacji.

Łukasz Bobojc odbył pięć podróży do West Country i ukradł biżuterię i pieniądze o wartości ponad 100 000 funtów z domów, do których się włamał.

Zatrzymał się w hotelach w Exmouth i Kennford i przeprowadził do ośmiu nalotów podczas pięciodniowej wizyty. Wiele domów należało do emerytów, a ich biżuteria miała dla nich ogromną wartość sentymentalną.

Bobojc normalnie miałby prawo do życia w Wielkiej Brytanii zgodnie z zasadami Unii Europejskiej dotyczącymi swobody przemieszczania się.Został deportowany, ponieważ popełnił 23 wykroczenia od czasu przyjazdu do Wielkiej Brytanii w 2008 roku, w tym dwa wcześniejsze włamania do domów.

Niedługo po tym wrócił do UK nielegalnie, zanim rozpoczął swą ośmiomiesięczną wyprawę przestępczą w lipcu 2016 r. Włamał się do domów w Honiton, Ottery St Mary, West Hill, Budleigh Salterton, Exmouth, Okehampton, Mary Tavy i Tavistock.

Bobojc, lat 25, z Park Croft, Polegate, East Sussex, przyznał się do 15 włamań i został skazany na trzy i pół roku przez sędziego Erika Salomonsena w sądzie w Exeter.

Zacznie karę po tym, jak zakończy sześcioletni wyrok wydany w Lewes Crown Court za rabunek w Sussex w styczniu.

Włamania w Honiton miały miejsce: lipiec 2016 r. – Ridgeway, Buttery Road; Styczeń 2017 r. – Ridgeway, Pine Grove.

Lukas Boboic, aged 25, of Park Croft, Polegate, East Sussex, admitted 15 burglaries and was jailed for three and a half years by Judge Erik Salomonsen at Exeter Crown Court.

Katarzyna Cz

9 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime