Ludzie z UE z kryminalną historią nie wjadą do UK po Brexit.

Ludzie z UE z kryminalną historią nie wjadą do UK po Brexit.

 

Obywatele UE, zostaną zmuszenie stawić czoła „surowszym przepisom dotyczącym przestępczości”, wjeżdżają do Wielkiej Brytanii następnego dnia po Brexicie .

Administracja Premiera z Downing Street potwierdziła, że swoboda przemieszczania się „w obecnej swobodnej formie” zakończy się 31 października.

Nowa Szefowa Spraw Wewnętrznych Priti Patel chce, aby swobodny przepływ w UE zakończył się 31 października na mocy Brexitu bez porozumienia a ludzie byli dokładniej kontrolowani .Osoby z kryminalną przeszłością nie będa mieć łatwego wjazdu do UK.

 

„Na przykład chcemy wprowadzić wiele surowych zasad dotyczących przestępczości dla osób wjeżdżających do Wielkiej Brytanii”.

Dodali: „Obecnie trwają prace nad szczegółami innych zmian wprowadzonych od 31 października do nowego systemu imigracyjnego.

„Premier wyraźnie stwierdził, że chcemy wprowadzić oparty na punktach system imigracyjny w stylu australijskim”.

Zapytany o problem podczas wizyty w Kornwalii, Boris Johnson powiedział, że Wielka Brytania nie stałaby się „wrogo nastawiona do imigracji lub imigrantów”.

Premier dodał, że „imigracja do Wielkiej Brytanii chce być kontrolowana demokratycznie”.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział Niezależnemu: „Minister spraw wewnętrznych wyraził wolę przejęcia kontroli nad naszymi granicami i położenia kresu swobodnemu przepływowi po 31 października.

„Zakończenie swobodnego przepływu oznacza, że ​​nie musimy już dawać nieograniczonego i niekontrolowanego dostępu osobom z krajów UE, które przyjeżdżają tutaj w poszukiwaniu pracy”.

Home Office spokesperson told the Independent: “The Home Secretary has been clear in her intention to take back control of our borders and end free movement after 31 October.

“Ending free movement means we are no longer required to give unlimited and uncontrolled access to those from EU countries when they are coming here seeking to work.”

Konrad W

 

26 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka